www.niepelnosprawny.org

W dużych miastach bedzie się kumulował popyt na biznes "Parking dla dronów" (port lotniczy), drony nie są duże, ciężkie i wymagające. Zintegrowany system opłat it (bezprzewodowo), przez stronę www.
biznes parking dla dronów

--- niektualne, stronę zlikwidowano ---

 shvoong logo

Dorabianie na streszczeniach

  Ta metoda, polega na pisaniu streszczeń książek (przede wszystkim), filmów, stron internetowych, prac naukowych, dyplomowych, broszur. Jako zarejestrowany użytkownik shvoong publikujemy je i w zależności ile ludzi odwiedzi nasze streszczenia, tyle otrzymamy wynagrodzenia.

  Istnieje możliwość tłumaczenia jakiś streszczeń, gdyż strona jest wielojęzyczna i wiele krajów obsługuje. Zarobek wypłacany po osiągnięciu 10$.

Strona:

http://pl.shvoong.com/

Dorabianie na sprzedaży allegro

Na allegro można sprzedawać prawie wszystko - od odzieży po auta, jednym z najpopularniejszych działów jest dział z elektroniką (sprzedaje sie najszybciej, można też uzyskać dobrą cenę),czasem okazyjnie można zyskać dobrą cenę na antykach, numizmatyce, przedmiotach kolekcjonerskie itp. Mimo wszystko trzeba się liczyć z opłatą za wystawienie przedmiotu (a tu ceny zależne od działu) i od ceny sprzedaży a także warto sprawdzić, czy przedmiot, który chcemy sprzedać nie jest zabroniony na allegro (regulamin allegro). Na allegro sprzedawałem głownie elektronikę od routera po telefon komórkowy, wystawione książki i rękodzieło się nie sprzedały, co przeniosłem na olx.
Oprócz allegro są trochę mniejsze serwisy aukcyjne jak: Świstak, Aukcjusz, Aukcje FM, Ebay, choć ten pierwszy od niedawna, po wprowadzeniu opłat zaczął podupadać, mimo wszystko są to główne polskie portale aukcyjne, warto również tak spróbować, bo są tam zazwyczaj niższe opłaty lub ich brak nawet.
Od niedana na allegro można uzyskać kupon na darmowe wystawienie 5 aukcji, jedyna opłata to opłata od ceny końcowej (prowizja procentowa).
Wart również uważać na oszustów i sprawdzać uzytkowników, czy mają jakieś negatywne komentarze.

http://allegro.pl

http://www.swistak.pl

http://aukcjusz.pl

http://www.aukcje.fm

http://www.ebay.pl

Dorabianie na ankietach

Na wstępie: dorabianie na wypełnianiu ankiet w internecie nie pzysparza wysokich zarobków, maksymalnie jest 100PLN/miesięcznie, ale choćby nawet te 20PLN, to do skromnej renty, pomaga gdy zabraknie tej przysłowiowej złotówki i nie trzeba wtedy pożyczać. Te ankiety nie są uciążliwe, od kilku do kilkunastu ankiet przychodzi w miesiącu, raz na tydzień lub dwa można poświęcić średnio 10 minut na jedną. Czasem są ankiety o wartości wielu punktów i dużo więcej niż zwykle można zarobić. W ciągu roku lub dwóch obserwuję zwiększoną ilość ankiet i co najważniejsze są lepiej płatne. Przykładowo Panel Opinea oferuje od 1€ (euro)do 1,5€ (euro) za ankietę, lecz najlepiej zapisać się do wszystkich trzech panelów (typ stałych ankiet), aby zarobki zwielokrotnić w tym samym okresie czasu. Niektóre firmy tworzą ankiety uciążliwe - bardzo długie, z wielokrotnymi wyborami w kazdym wierszu, tu natomiast rzadziej spotykałem takie "stonogi", tylko pierwsza w Global test market miała takie , ale niezwykle rzadko, właściwie tylko po rejestracji i póżniej po pół roku lub później.

Poniżej przedstawiłem trzy warte uwagi panele ankietowe, firmy badające opinię publiczną na różne tematy:

 

Panel Opinea                         http://www.panelopinea.pl

Wypełniane ankiety są premiowane pieniędzmi (w euro), po uzbieraniu minimum 5 euro jest wypłata (otrzymałem prawdopodobnie dwie wypłaty - dobrego sie nie pamięta :)  ).

 panel opinea

GFK                                          https://www.askgfk.pl

Za wypełnianie ankiet zdobywa się punkty, które później można wymienić na gotówkę lub nagrody rzeczowe (otrzymałem kilka, z tego co pamiętam chyba wymieniałem punkty na doładowania telefonu komórkowego).

askgfk

 

Global Test Market                https://www.globaltestmarket.com

Za ankiety są punkty, jeśli się uzbiera 1000 punktów wysyłają czek na 50$ na adres zamieszkania (otrzymałem, zrealizowałem w banku Millennium).

global test market

Ostatnio znajomi proponują mi (jednak przetestuje najpierw) panel w którym można pracować jak na etacie, a mowa tu o IMG KRC, samemu można, wsród znajomych przeprowadzać ankiety lub dzwonić do ludzi w całej Polsce.
Czekajcie cierpliwie na testy.

EDYTOWANO:
obecnie powyższe panele polecam bardziej nastolatkom, gdyż jest to tylko coś na kształ "kieszonkowego" - IMG KRC wydaje się być z "prawdziwego zdarzenia".

pozdrawiam
ap