www.niepelnosprawny.org

Większość Twoich hałasów i rozwiązań znajduje się u dołu strony, a niektóre znajdują się pod różnym rodzajem hałasu, które są w treści tego artykułu.  Kredyt jest podany na końcu napiwku.  Podziękowania dla moich stałych czytelników, czytelników RoadBikeRidera, a także mechanika Anthony'ego Alsberga, który zaoferował wiele znakomitych dźwięków i lekarstw, a także zapewnić, że każda jazda jest spokojna!

 Przed skokiem w hałas i rozwiązania, dobry punkt wyjścia dla wszystkich hałasów rowerowych izoluje, skąd pochodzi, zastępując różne części.  Na przykład, jeśli uważasz, że hałas pochodzi z koła, zainstaluj inny (poproś o pożyczanie przyjaciela, jeśli nie masz zapasu) i zobacz, czy hałas odchodzi.  Jeśli tak, wiesz, że Twój hałas jest związany z kołem, co znacznie ułatwi to odnalezienie.  Możesz użyć tej samej techniki z jakąkolwiek częścią, którą można wymienić, na przykład na pedały, buty, siedzenie i słupki, kierownice i łodygi (trudne, ale możliwe), i tak dalej.

 Zauważ, że jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania problemu hałasu rowerowego na mojej stronie, możesz być w stanie na stronie internetowej rowerzysty Dennis Struck, aby spróbować.

 Skorzystaj z tych szybkich linków, aby przejść do sekcji, która brzmi dobrze
 Grzechotniki | squeaks | clunks | pomijanie | klika | kleszcze | pikanie | skrzypce | inne
 Grzanki
 Najczęstszą przyczyną jest luźna słuchawka.  Odtwarzanie w łożyskach zestawu słuchawkowego pozwala widelecowi bawić się podczas jazdy po uderzeniach.
 Rozwiązanie: wyreguluj zestaw słuchawkowy, aby go usunąć i dokręcić zestaw słuchawkowy, aby nie mógł się ponownie poluzować.

 Niemal jak zwykle są luźne nakrętki zaworowe Presta, małe ośmiokątne lub radełkowane okrągłe pierścienie gwintowane na zaworach Presta.  Czytnik John Zalman miał grzechot zaworowy spowodowany przez gwintowany zawór (bez nakrętki zaworu) w otworze zaworu nieco zbyt dużym w obręczy.  Podczas jazdy, zawór wibrował i uderzył w bok otworu, powodując hałas.
 Rozwiązanie: Przygotuj je, ale nie dokręcaj, lub będziesz mieć kłopoty z ich odłączeniem podczas naprawy płaskiej opony.  Można je także usunąć.  Opony i felgi będą działać bez nich.  I czytelnik Dan Butler (dziękuję, Dan!) Sugeruje umieszczenie pierścieni uszczelniających w dolnej części nakrętek zaworu, aby ich wyciszyć i zapobiec przedostawaniu się wody do felg.  John unieruchomił gwintowany zawór / nadwymiarowy otwór zawleczki, wsuwając gumową tuleję okrągłej tulei na dno zaworu, aby zapobiec wibracji na obręczy (ładna, John!).  Opakowanie taśmy elektrycznej do powiększenia zaworu na obręczy powinno też działać.

 Inną częstą przyczyną są luźne zęby kasetowe, które powodują drgania układu napędowego, czasami w połączeniu z złym przesunięciem.
 Rozwiązanie: Poczuj się bawiąc, próbując przesuwać palce po bokach.  Użyj narzędzia do blokowania kasety Shimano i dużego klucza do dokręcania kaset Shimano przez zaciśnięcie blokady (zdjęcie).  Działa to również dla zębów Campy za pomocą kompatybilnego z Campy narzędzia blokującego.  Aby dokręcić modele SunTour i starsze modele Shimano, zdejmij koło, umieść bażkę na najmniejszej zębach i obróć ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
 Inne rozruszniki: Dokręć klatki na butelki, zagnij klatki, aby mocniej przylegać do butelek, upewnij się, że narzędzia do worków nie mogą się uderzyć i / lub stawiać miejsca na siedzenie, a także wkładki z pianką ochronną do uchwytu pompy ramieniowej do Milczenie sprężyny odbicia.
 California rowerzysta Andy Beard miał grzechotkę na jego 8-szybkim trójstronnym rowerze.  Mówi: "zdarzyło się to raz na każdym obrocie korby, ale tylko w 3-4 mniejszych tylnych zębach (najwyższe 3-4 biegi), a tylko w środku łańcucha do przodu. Rozwiązanie: Po dokładniejszej kontroli odkryłem, że mój duży łańcuch został lekko zgięty W pobliżu jednego z bolców, które powodowały, że łańcuch się nacisnął na szpilkę, a potem przetarł się tylko na tyle lekko, by wystarczyło, aby złapać łańcuch i wytworzyć charakterystyczny dźwięk przedniej przesmyki. Prostowanie łańcucha rozwiązało grzechotkę. , Ale rzeczywiście zajęło to trochę czasu, aby zdiagnozować.

 Squeaks
 Jedną wspólną stałą piszczarką jest słabo nasmarowany łańcuch.
 Rozwiązanie: sprawdź swoją firmę.  Jeśli wałki są suche i lśniące, należy użyć środka smarującego lub opryskującego.  W przypadku ekstra suchych może trwać trochę czasu, aby substancja przenikała i wyciszała hałas.  Następnie utrzymuj łańcuch w spokoju przez co najmniej 2 tygodnie.  Zawsze wycieraj nadmiar, aby zminimalizować gromadzenie się szlamu.

 Koła pasowe Derailleur mogą piszczeć często brzmiące jak pisklę ptaków i zwykle wiesz, że jest to koło pasowe, ponieważ im szybciej pedał, im głośniej i szybciej piszczeje koło pasowe (chociaż modele, które są szczelnie zamykane na boku).
 Rozwiązanie: Odsunąć rower na bok i nałożyć kilka kropli oleju pomiędzy krążkami i bokami, aby je wyciszyć.  Poczekaj kilka minut, aby przeciągnąć smar, a następnie wytrzeć nadmiar.  Nadal piszcze?  Musisz je usunąć (zdjęcie), zdejmij je i zetrzeć każdą część przed ponownym złożeniem za pomocą dobrego smaru do rowerów.  WSKAZÓWKA: Jedno na raz, ponieważ często są poświęcone górnej lub dolnej pozycji i nie chcesz ich mieszać.

 Hamulce mogą piszczeć i piszczeć.  Jest to spowodowane przez wibracje klocków hamulcowych w stosunku do felg.
 Rozwiązanie: Dla cichej pracy, klocki muszą być w dobrym stanie i "toed-in", co oznacza, że przednia część wkładek styka się z obręczą przed tylną stroną.  Jeśli klocki mają kilka lat, wymień je.  Jeśli uderzają o płaską krawędź, ostrożnie wyreguluj je tak, aby przód dotykał przed tylem.  Większość klocków hamulcowych jest wyposażona w mechanizm do regulacji.  WSKAZÓWKA: Jeśli klocki hamulcowe są w dobrym stanie, a nawet wciągana, może to być spowodowane tym, że osady pozostały na felgach.  Wyczyść je rozpuszczalnikiem, takim jak lżejszy płyn, a następnie delikatnie piasknij je średnią szmatką szmatką, aby wyszczuplić powierzchnię felg i zerwać wszelkie depozyty gumowe na obręczy.

 Jeśli na rowerze znajduje się reflektor przedni, obudowa kabla hamulca lub kół zębatych może się pocierać, gdy zadziałaś piszcząc.
 Rozwiązanie: Staraj się delikatnie nasmarować krawędź reflektora, owijając obraźliwe części obudową taśmą tkaniny lub przymocuj ją do wspornika luzem, aby można było obracać się bez ograniczania obudowy.

 Czytnik Joey Korkames z Phoenix pisze: "Miałem nowe wersje szybkich kół, które były stylem z odsłoniętą klamrą, a myjnia krzywkowa delrin piszczyła z powierzchnią dźwigni szybko zwalnianej, kiedy toczy się na ostrych drogach (pedałowanie, czy nie, siedzenie lub nie ).  Zamknęłam coś daleko poza pratical, ale kruchy plastik i polerowane aluminiowe złącze zawsze wywoływałoby piskliwy wibracje.  Rozwiązanie: Nie pomyślałem, aby zamiast roponować olejem zmywacz do prania, ale po prostu zastąpiono go konwencjonalnym, dwuczęściowym szybkim uwalnianiem, a skrzypnięcie zniknęło!

 Clunks
 Jeśli słyszysz lub odczuwasz clunk podczas pedałowania, prawdopodobnie spowodowane jest luźnym wspornikiem dolnym lub pedałem.
 Rozwiązanie: Sprawdź kluczyk z kluczem pedałowym, dokręcając obie pedały.  Prawy obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby dokręcić, lewo jest obracane w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (więcej informacji o pedałach tutaj).  Jeśli jeździsz bezgłośnymi pedałami, luźne dopasowanie między pedałem a słupkiem może powodować zwałowienie podczas pedałowania.  Poszukaj śruby mocującej na pedał i dokręć ją, aby usunąć luz.

 Aby wyregulować dolny wspornik, zdejmij ramiona i użyj odpowiednich narzędzi dla typu wspornika dolnego (narzędzia pokazanego na stożku i kubku), upewnij się, że jest dobrze trzymany w ramie, dokręcając kubki i / lub dostosowując Łożyska (w zależności od potrzeb).

 Innym zabawnym clunk podczas pedałowania jest spowodowane przez pompę, która jest szczotkowanie skrzyni korbowej na każdym uderzeniu pedału (zazwyczaj jest to głowa pompy, ponieważ nieco wystaje).  Pompy są często wykonane z tworzywa sztucznego, więc może nie uważasz, że może powodować hałas, ale może.
 Rozwiązanie: Wystarczy umieścić pompę w taki sposób, aby była większa luza.

 Czytnik Pascal Golay informuje, że "niedawno miałem problemy z ciągłym rozwojem na moim rowerze i okazało się, że oś tylna (Mavic Ksyrium) opiera się bardzo lekko na tylnym kole. Rozwiązanie: klucz 5 mm na każdym końcu wystarczył Wycisnęło to znowu, ale zajęło to dużo czasu, aby zlokalizować objaw z trzaskiem pedałów, głośniej i clunkier z siodła, a czasami nie w ogóle w tych samych warunkach. Czułem to przez cały rower, więc było Trudno zlokalizować ".

 I Brian Clarke dodaje: "Miałem kawałek, który miałby się odbyć podczas jazdy po uderzeniach, a głowa była luźna, ale nawet po zaciśnięciu zestawu słuchawkowego pozostawiono hałas. Rozwiązanie: Okazuje się, że moje przednie koło nie było ciasne (chociaż nadal pozostało proste ) Hałas był piastą, która stała się lekko odłączona, a następnie uderzając o przednią widelec / wycofanie się z nóg.
 Czytelnik o nazwie "Jeremy" (nazwisko nie jest dostarczony), pisze: "Chcę dodać moje doświadczenie do twojego odniesienia do hałasu. Miałem głośny clunk / pop, gdy zastosowałem silną siłę do pedału crankarm. Lekko zgięte ogniwo w moim łańcuchu Nie jest na tyle złe, aby spowodować przesuwanie się i nigdy nie upuścił łańcucha, nawet nie skakał ani nie pominął.Przygotowałem kilka prób aby to zrozumieć.Jeśli dziękuję, Jeremy!

 Skaczący
 Pomijanie to, co dzieje się, gdy twój układ napędowy ma problem i przy ciężkim pedałowaniu, na pedałach pojawia się nagły dżojstik, jakby łańcuch "pomijał" przez ząb, a następnie osiadł ponownie.  Zazwyczaj towarzyszy to rodzaj dźwięku "crack" lub "bang", gdy łańcuch lub zębatka pozwala odejść, a może Cię zaskoczyć, a nawet spowodować awarię, jeśli nie jesteś ostrożny.
 Rozwiązanie: Najpierw przykucnij przy boku napędu roweru i odchylaj pedał do tyłu, szukając sztywnego ogniwa, ponieważ sztywne łącza mogą powodować ten problem i są stosunkowo łatwe do naprawienia.  WSKAZÓWKA: Jeśli masz sztywne połączenie, będziesz zmuszony pominąć wszystkie kombinacje biegów.  Będziesz mógł zlokalizować sztywne ogniwo podczas pedału w tył w dłoni i oglądać łańcuch przechodzący przez tylne koła pasowe.  Sztywne ogniwo nie będzie mogło się zgiąć, aby podążać za konturami krążków, dzięki czemu zobaczysz go podczas podróży (zdjęcie).  Jeśli spojrzysz na sztywne ogniwo, przesuń łańcuch, aby złe łącze znajdowało się w środku łańcucha (dolna rura ramy między korbą a tylnym kołem), a następnie wyginaj łańcucha na boki, aby go uwolnić.  Nie zginaj zbyt mocno, a potem zginiesz, a nie chcesz, aby zakręty były w Twoim łańcuchu.  Jeśli zginanie nie zadziała, spróbuj użyć narzędzia łańcuchowego i nacisnąć sworzeń łańcucha na sztywne łączniki w niewielkiej ilości od przedniej strony łańcucha, a następnie przemieścić narzędzie do tylnej strony i popychać ją do tyłu.  Przesuwanie pinezka w ten sposób może zwiększyć przestrzeń między bokami a wolnym sztywnym ogniwem.
 Czasami sztywne ogniwa są spowodowane korozją.  Jeśli widzisz dużo rdzy, zgięcie ogniwa i popchnięcie szpilki zwykle nie zwolni sztywnych ogniw.
 Rozwiązanie: Możesz spróbować zastosować penetrujący środek smarny i odczekać chwilę, aby sprawdzić, czy tak się dzieje, ale jeśli to nie zadziała, prawdopodobnie potrzebujesz nowego łańcucha.  Jeśli łańcuch jest w dobrym stanie, możesz zastąpić sztywne linki nowymi liniami.  Upewnij się tylko, że nowe linki pasują do Twojego łańcucha (ta sama szerokość).
 Pomijanie spowodowane jest także zużytą siecią i kasetami / wolnymi kołami.  Jeśli tak jest, rower będzie pomijał tylko jedną lub kilka zębów, a nie wszystkich.
 Rozwiązanie: Należy wymienić kasetę / wolną przestrzeń i / lub łańcuch (tylko wtedy, gdy łańcuch jest zużyty lub uszkodzony).  Oprócz zatrzymania pomijania i hałasu, rower ponownie zacznie się dobrze przemieszczać.  WSKAZÓWKA: Chociaż rzadsze niż pomijanie spowodowane zużyciem zębów kasetowych i problemów z łańcuchem, pomijanie może wystąpić, gdy łańcuchy są zużyte.
 Rozwiązanie: Wymień łańcuch.

 Kliknięcia / kliknięcia
 Z czasem koła mogą powodować hałas kliknięcia.
 Rozwiązanie: Dzieje się tak dlatego, gdy szprychy krzyżują się nawzajem, dotykają.  Z biegiem czasu szprychy lekko się zaciskają, są bardzo suche i zaczynają się kłócić podczas jazdy po drodze i zważają szprychy powodując, że poruszają się lekko i kliknij, kliknij, kliknij.  Aby zatrzymać hałas, zastosuj kroplę oleju na każdym skrzyżowaniu.  Następnie obróć się i wyciśnij ręką pary szprych, które pozwolą olejowi pracować między szprychami.  Zakończ przez wycieranie nadmiaru smaru.  WSKAZÓWKA: Być może trzeba to zrobić raz w roku, aby utrzymać kliknięcia w zatoce.

 Z czasem koła mogą powodować hałas kliknięć # 2.
 Czytelnik Simon Westlake, donosi, "Niedawno miałem problemy z kliknięciem na zestawie kołowym Pro Lite Como, którego nie mogłem rozwiązać.  Początkowo myślałem, że to tam, gdzie wymalowane szprychy krzyżują się nawzajem.  Przedtem miałem ten problem, ale nie na chwilę, ponieważ moje ostatnie koła zostały rozłożone promieniowo.  Więc smarowałem każdy punkt zwrotnicy i byłem zdumiony, że kliknięcia trwały.  Potem dałem każdemu brodawkowi, oba miejsca, gdzie sutek wchodzi do obręczy, a gdzie mówiący wchodzą do sutków, dobry spray z Inoxem.  To też nie rozwiązało problemu.  Gdy kliknięcie było gorsze, zdołałem wykluczyć możliwe przyczyny inne niż podejrzane koło tylne.  Na przykład początkowo miało to miejsce pod obciążeniem w dowolnym biegu z siodła.  Potem zaczęło klikać, gdy byłem w siodle.  Pomyślałem nawet, że może to być zestaw słuchawkowy, ponieważ miałem podobne kliknięcie, jeśli jest mała gra spowodowana niewystarczającym napięciem w konfiguracji bez gwintu - ale to się skończy, jeśli puścisz pręty podczas pedałowania, co zrobiłem, ale to miało Nie wpływa na kliknięcie.

 Uderzenie dolnego skrzypu to nieco inny hałas i miałem to wcześniej, ale sam zainstalowałem ten sam i używałem w tym czasie śmiesznych ilości smaru, więc myślałem, że mogę bezpiecznie wyrzucić go jako przyczynę.

 Innym wspólnym dla mnie i nie słyszałem zbyt wielu innych osób zgłaszających to kłopoty spowodowane suchym kontakcie między tylnymi opuszczonymi nawierzchniami a powierzchnią osi / szybkiego uwalniania.  Regularnie wkładam niewielką warstwę oleju na powierzchnie stykowe, aby utrzymać to na dystansie, ale zastosowałem więcej, a kliknięcia trwały.

 Dopiero, gdy kliknięcie się tak źle, że miało miejsce nawet wtedy, gdy nie byłam na weselu, zdałem sobie sprawę, że to tylne koło.  Więc jedynymi częściami, których nie smarowałem, były miejsca, gdzie szprychy przyłączą się do centrum.  Czułem, że to była najdalsze szanse na to, co mówię, ale mimo to zrobiłem to i klikałam dalej.  Istniały tylko dwa inne rzeczy, które mogłem zrobić.  Trzeba było przesuwać małe kawałki papieru między punktami krzyżowymi szprych.  Pomimo tego, że poślizgnowałem te punkty, ten artykuł by to wyznaczył.  Nie próbowałem tego, bo mój następny trik polegał na rozwiązaniu problemu.

 Rozwiązanie: Jak poprzednio wspomniałem, zalałam smarowane smarowniczki smarem.  Sutki są nieco mniejsze niż otwory w obręczy i upewniłem się, że też dostał się do tej szczeliny ...... ale może to nie wystarczyło.  Może potrzebuje więcej.  Zdejmowałem taśmę, taśmę i taśmę i natryskiwałem inox bezpośrednio na tylne zęby wewnątrz wnęki.  BINGO, znów miałem cichy motocykl.  Dla obsesyjnie kompulsywnego perfekcjonisty jest to bardzo ważna sprawa.  Po prostu jazda po ignorowaniu kliknięć i skrzypnięć nie jest opcją.
 Gdyby nie to, że koło zaczęło klikać, gdy nie pedałowałem, co pozwoliło mi na pewno wiedzieć, że to tylne koło, miałbym cały rower w kawałkach - dosłownie.  Widzisz, już lubiłem smarowniczki.  Mavic MA33 miał taki sam problem lat temu i szybkie rozpylanie rozwiązało problem.  Więc mogłem być pewny, że rozstąpił się z tym terenem i przeprowadził się do innych obszarów roweru.  To nie przyszło do tego, ale mogło to mieć.  Myślę, że wiadomość tutaj jest taka, że nie boli to kontynuowania jednego obszaru i ponownego "przeciągania" lub "napinania" itp., A nie przypadkowego pomijania z jednego obszaru do drugiego, bez możliwości poznawania możliwości ".
 Dzięki temu czytelnik Simon Westlake z Perth w Australii Zachodniej za ten wskazówka.

 Koła mogą powodować hałas kliknięć # 3
 "Przyjaciel, z którymi trenowałam, miał niezwykły dźwięk pochodzący z jego tylnego koła. Rozpocznie się od kliknięcia, a następnie zmieni się na harmonijną wibrację, a następnie zniknie, a potem znowu o 10 km dalej. Do lokalnego sklepu rowerowego, który w ciągu kilku wizyt zamienił jego łańcuch, klosz tylny, łożyska dolne i głowicę, ciągle hałas, ciągnąc go za nakrętki i tych, którzy jeździli razem z nim. Ostatecznie oddał się osobistej dumy i przyniósł Pojechałem na miejsce, gdzie położyłem ją na stanowisku roboczym, przeszedłem nad nią wilgotną szmatką i latarką czyszcząc całą partię i sprawdzając drobne pęknięcia, po około trzydziestu minutach odkryłem bardzo drobne pęknięcia w tylnej krawędzi, Aby potwierdzić nasze podejrzenia, zamontowaliśmy rower na trenerze (uważałem, że defekt jest taki, że niebezpieczne jest kontynuowanie jazdy na drodze, trener przynajmniej podtrzymałby wagę roweru, gdyby obręcz nie powiodła się)  Jeździć pod umiarkowanym obciążeniem i wibracje zaczęły się.  Rozwiązanie: Kazałem mu przestać jeździć, a ja przyłożyłem trochę WD-40 do każdego krążka.  Wtedy wznowił jazdę na trenerze.  Olej smarowywał teraz pęknięcia i nie był w stanie dotrzymać wibracji tak jak poprzednio.  Drgania grzechotania zaczęły się, gdy prędkość jego roweru po drodze odpowiadała częstotliwości rezonansowej jego roweru.  Ponieważ jego obręcz uważano za nieaktualną, naszym rozwiązaniem było zastąpienie koła, do którego mój przyjaciel przystąpił do nowego zestawu wyścigów Fulcrum Race 5.
 Dzięki Aussie Ian Miles za te fajne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa krakowania felgi!
 Koła klikając # 4 I pomocny rowerzysta o nazwie TJ mówi: "Odkryłem, że skrzyżowanie 2 wymacowanych szprych (szpilek powietrznych) może być głośne, a także próbowałem lubing obszar krzyża, w którym dotyk i nadal miał hałas. Zmieniłem skręcanie sekcji ostrza (obracając lekko rozmawiałem za pomocą klucza nastawnego, aby po prostu wsunąć go na szprychę), mogłem wyeliminować hałas. Właśnie zrobiłem bardzo lekki obrót kręgu, a jednocześnie ściskając parę szprych aż Hałas został wyeliminowany ".
 Dzięki TJ!

 Skrzynia korbowa, która jest lekko luźna lub niewystarczająco lubowana, spowoduje kliknięcie po naciśnięciu pedału.
 Rozwiązanie: Dokręć / lub, jeśli to nie zadziała, zdejmij skrzynię korbową, lekko nasmaruj oś i ponownie zainstaluj.  WSKAZÓWKA: Większość skrzyń korbowych wymaga specjalnych narzędzi do demontażu.  Jeśli twoje trzymają się nakrętek po bokach skrzydeł korbowych (zwykle ukrytych pod kurzami), możesz także usunąć koła zębate, jeżdżąc na rowerze, ALE musisz to zrobić ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia skrzydeł.  W tym celu poluzuj śruby, ale nie usuwaj ich.  Następnie jeździć pętlą na równym gruncie wokół sąsiedztwa, więc pozostajesz blisko domu.  Pedał z regularnym naciskiem.  Po kilku okrążeniach ramiona powinny się rozluźnić i należy je zdjąć ręcznie.  To, czego nie chcesz robić, to uszkodzenie skrzydeł krążkowych, pedałując je, gdy są luźne.  Więc sprawdź, kiedy jedziesz, czy są wystarczająco luźne, a nie jeździć zbyt daleko i nie uszkodzić skrzydełek, ponieważ są drogie, aby zastąpić.
 Łańcuchy śrubowe można poluzować lub być nieodpowiednio dociśnięte i kliknąć nieprzytomnie.
 Rozwiązanie: sprawdź, czy są szczelnie zamknięte.  Nadal klikaj?  Spróbuj usunąć, nasmarować i ponownie zamocować śruby łańcuchowe.

 Jeśli słychać dłużej metalowe kliknięcie podczas naciskania na właściwy pedał, tylko łańcuchy mogą się zgiąć, co pozwala łańcuchowi, przez chwilę, aby zetrzeć się z przednią klatką przerzutową, powodując metaliczny dźwięk kliknięcia.
 Rozwiązanie: ten hałas jest zasadniczo błędem jeźdźca.  Jeśli pedał w ciężkim przekładni (na dużej przedniej części łańcucha) przy niskiej prędkości, można z łatwością wystawić zbyt dużą siłę na łańcuchy, powodując, że się zginają i powodując, że łańcuch ma przetrzeć się na klatkę przerzutową.  Zamiast tego, należy przełączyć się na łatwiejszy bieg, aby można było kręcić, a nie zbyt mocno biegać.  To jest bezpieczniejsze dla kolan i nóg i jest bardziej skutecznym i skutecznym sposobem na jazdę na rowerze, co zapobiegnie szarpaniu / hałasowi.

 * Czytnik o imieniu Anthony, dodaje: "Miałem ten problem i okazało się, że mój dolny uchwyt był luźny.  Miałem tylko tarcie, gdy byłem na dużym łańcuchu.  Rozwiązanie: Po wyregulowaniu gry z dolnego uchwytu, szum otarł się. "
 Jeśli kliknięcie jest stałe, prawdopodobnie dlatego, że jeździsz na skrajnie prostokątnym sprzęcie, na przykład na małym łańcuchu i najmniejszej zębach, co sprawia, że łańcuch jest pod dużym kątem, ponieważ biegnie od wewnątrz na przedzie do Na zewnątrz z tyłu.  W tym skrajnym kącie łańcuch może pędzić z boku klatki przedniej przerzutki, powodując stały korek, gdy metalowe szpilki i ogniwa uderzają o metalową klatkę przerzutową.
 Rozwiązanie: Lekko przesuń dźwignię zmiany biegów, aby przenieść przerzutkę, aby usunąć łańcuch.  To delikatne dostrajanie przerzutki nazywa się "przycinaniem przerzutki przedniej" i jest wymagane, gdy przesuwasz się w ekstremalne przekładnie, nazywane czasem "przekładniami krańcowymi". Idealnie unikaj tych ekstremalnych biegów, ponieważ mogą przyspieszyć zużycie łańcucha i koła zębatego.

 Jeśli ramka tytanu zostanie kliknięta podczas pedałowania ciężko lub wspinaczki, sprawdź dolny wspornik.
 Rozwiązanie: Zwykle to kliknięcie spowodowane jest albo luźnym lub niewłaściwie zaopatrzonym wspornikiem dolnym.  Zdejmij skrzynie korbowe i odpowiednie narzędzia dla danego typu wspornika dolnego, zdejmij dolny wspornik, lubnie powierzchnie stykające się z ramą i zainstaluj ponownie BB, upewniając się, że jest on szczelny.  Jeśli smar nie zatrzyma kliknięcia, zamiast tego użyj taśmy teflonowej (taśmy z tworzyw sztucznych).  Wystarczy owinąć ją wokół filiżanek i ponownie je założyć.

 Luźny wymienny wieszak przerzutki na rama może spowodować kliknięcie.
 Rozwiązanie: Wiele nowych rowerów ma kawałki przykręcone na tylnym opuszczeniu, które umożliwiają wymianę wieszaka przerzutki, jeśli jest wygięta (część, na którą jest zamocowana tylna przerzutka).  Zazwyczaj są one trzymane na śrubach.  Jeśli śruby się poluzują, wieszak może poruszać się i powodować hałas kliknięcia.  Aby to naprawić, poluzuj śruby, nasmaruj śruby, gwinty i wieszak (dokręcając je do ramy) i dokładnie dokręć wszystkie elementy.

 Łańcuchy luźne i inne z suchymi gwintami mogą kliknąć.
 Rozwiązanie: Upewnij się, że gwinty pedałów (część, która sięgają do skrzyni korbowej) są smarowane i czy pedały są dobrze dokręcone.  WSKAZÓWKA: Użyj długiego klucza i pamiętaj, że prawe pedały są skręcone w prawo do dokręcenia;  Lewe skręcają w lewo (bo są nici lewe).
 Dzięki temu czytelnik RoadBikeRider, Alan Medcalf za tę wskazówkę.

 Kłucia mogą być spowodowane przez ziarna, brudu lub zanieczyszczenia w łożyskach na pedały.
 Rozwiązanie: aby sprawdzić, czy kliknięcie pochodzi z pedału, tymczasowo wymień ten pedał na inny.  Jeśli to powoduje, że kliknięcie zgaśnie, wiesz, że Twój hałas pochodzi z pedału.  W większości przypadków można stosować smar na pedał po prostu przez usunięcie osłony na końcu pedału i popijanie w oleju o masie samochodu.  Odpocuj rower po boku, aby olej przemieścić się przez pedał.  Potem kliknięcie powinno być lepsze i być może odejść.  Jeśli nie, być może trzeba będzie przeanalizować pedał (demontaż, czyszczenie, przekładanie i składanie) lub wymień go.

 Poręcze i łodygi mogą też kliknąć.
 Rozwiązanie: W celu cichej obsługi, odkręć śrubę mocującą łopatkę, zsunąć pasek mocowany na boki, zetrzeć piaskiem lekko szmatką szmatką, zetrzeć smar na pręcie i śruby, ponownie zmontować, dokręcić i wytrzeć wszystko w czystości.

 Dźwignie hamulca można nacisnąć.
 Rozwiązanie: Dokręć dźwigienki.

 Reflektory pedałów i kół mogą powodować kliknięcia.
 Rozwiązanie: Dokręć reflektory, jeśli jest to możliwe, lub je przesuwaj, lub smaruj elementy mocujące lub punkty kontaktowe.

 Szybkie publikacje mogą kliknąć.
 Rozwiązanie: Dokręć szybkie zwolnienie (co utrudnia zamknięcie dźwigni).  Może być także konieczne smarowanie części szybkiego zwolnienia, a następnie dokręcenie, ponieważ jeśli małe części są suche, może to powodować też kliknięcia.

 Przerzutki przednie można kliknąć.  "Przerzutka przerzutki na moim przerzutku tytanu Merlin Extralight powodowała nieregularne kliknięcie dźwięku jak chłodzenie silnika".
 Rozwiązanie: "Wydaje się, że siła pedału odkształca jedną stronę rurki siedzącej (i / lub ciągnąc ją za linię przesuwaka), wystarczy na to, aby spowodować tarcie między zaciskiem a rurą gniazda, a trochę zapobiegło zajęciu zadbał o problem ".
 Dzięki czytelnikowi Ben Gustafson za ten porad!
 Oto kolejny.  "Gdy z siodła dochodziło do mnie irytujące kliknięcie z kratki aluminiowej / karbonu, sprawdzałem wszystkie zwykłe sprawdzenia, tj. Wszystkie śruby czyszczone, ponownie nasmarowane i zaostrzone, zdejmowane widelec i nakrętki kół nasmarowane, aby zapobiec kratowaniu jakiegokolwiek tarcia (Co zdarzyło się wcześniej), ale nadal nie powiodło się, a następnie sprzątałem i relubowałem łańcuch (chociaż był naprawdę dobry, ale zrobiłem to wszystko). Nawet zmieniłem się na zapasowy zestaw kół, aby zmniejszyć problemy z "obręczami "Pedały usunięte, czyszczone itd. Nie: Rozwiązanie: Sprawdziłem mech przedni (klamerka) Śruba nie była tak ciasna, jak myślałem, że jest to konieczne I zdejmowałem zacisk przedni mech, wyczyszczono śrubę i nitkę Przypuszczam, że naprężenia skręcające / pedał przechodzące przez główne rurki z dolnego obszaru wspornika musiały wibrować w / przez mecha? "
 Dzięki Johnny w Leeds w Wielkiej Brytanii!

 Huby mogą też kreować dźwięk.  "Łożysko wstępne na niektórych hubach ma wpływ na to, jak silne jest szybkie zwalnianie.  Kiedy nie są wystarczająco ciasne, klikną (amerykańskie klasy frontowe są znane z tego).
 Rozwiązanie: Trzeba dokręcić QR, dopóki nie będzie trudno go później otworzyć;  Ale zatrzymuje hałas.  Trudno też określić, czy jest to piasta lub dolny wspornik, więc dokręć je i jeśli nadal jest problemem, dokręć drugi - użyj klucza dynamometrycznego z BB.
 Dzięki temu czytelnikowi RoadBikeRider, Andy Meyer z Tucson, Arizona.

 Kablowe sekcje obudowy można klikać, gdy kierujesz kierownicami.
 Rozwiązanie: Nasmarować punkt, w którym obudowa kończy się w ramkach.  Często końcówka obudowy kabla ma metalową lub plastikową nakrętkę (nazywaną "kołnierzem").  Może to się ruszać, gdy obrócisz słupki i wykonasz klikalne dźwięki.  Koniec obudowy może również poruszać się wewnątrz żerdzi i powodować hałas.  Zazwyczaj, stosując kilka kropli oleju o średniej masie do tulei, obudowa i ogranicznik ramki zatrzymają kliknięcie.

 Za kliknięcie, które odchodzi, gdy stoisz.
 Rozwiązanie: prawdopodobnie jest to siedzenie.  Spray trochę smarować, gdy szyny łączą się z miejscem na siedzenie.  Dokręć również śruby mocujące siodło.  WSKAZÓWKA: Jeśli jest luźna, być może musisz najpierw wypoziomować swoje siedzenie, ponieważ mogła się poruszać.

 Pamiętaj także, aby sprawdzić, czy śruba segregatora kojca, ta, która przechodzi przez rama, aby dokręcić siedzisko w ramie.
 Rozwiązanie: Usuń śruba segregatora fotela, smaruj gwinty i powierzchnię zewnętrzną, gdzie styka się z ramą i zainstaluj ją ponownie.

 Innym źródłem, jeśli jeździsz podwójnym zawieszeniem lub składanym rowerem, są punkty przegubu.
 Rozwiązanie: Sprawdzić, czy wszystkie śruby obrotowe są szczelne, a jeśli łożyska nie zawierają łożysk, należy nakładać kilka kropli środka smarnego (jeśli są łożyska powinny być zaplombowane i nie wymagają smarowania), należy zawiesić lub zawias (na rowkach składanych) i Wytrzeć nadmiar smaru.

 Wkręty i szefy butelki wodnej (część w ramce) mogą kliknąć.
 To kliknięcie jest mniej prawdopodobne w przypadku ram stalowych, ponieważ szefowie butli z wodą są spawani, a część ramy na wielu ramkach aluminiowych i kompozytowych, szefowie są klejeni i / lub mechanicznie zapinani, co oznacza, że mogą się poruszać ( Pełna mała butelka wody waży około 1,5 kg, więc śruby i szefowie działają, a nie tylko siedzenie).  Również, nawet jeśli szefowie są ciasni, a nawet na stalowych ramkach, luźne lub suche śruby klatki do butelek mogą kliknąć.
 Rozwiązanie: Spróbuj smarować szew i śruby oraz dokręcić śruby.  Kliknij jeszcze?  Spróbuj usunąć śruby, przykleić im taśmę teflonową i ponownie zainstalować.  Jeśli kliknięcie pozostaje, konieczne może być naprawienie szefów ramek.  Możesz spróbować epoksydowych luźnych bossów, aby trzymać je na swoim miejscu, ale w najlepszym razie jest to zazwyczaj rozwiązanie tymczasowe.  Większość producentów oferuje narzędzia i części do naprawiania i wymiany szefów, jednakże jest trochę trudne i najlepiej jest, aby sklep rowerowy wykonywać prace, aby nie przypadkowo uszkodzić ramkę.
 Butle do wody można kliknąć.
 To jest coś, czego doświadczyłem, gdy próbowałem plastikowej butelki bez smaku z twardego materiału.  Mogłem zatrzymać kliknięcie, naciskając butelkę na klatkę.  Ale stopniowo się poruszał, a kliknięcie powróci.
 Rozwiązanie: Po prostu wróciłem do standardowych miękkich plastikowych butelek.  Są też łatwiej wycisnąć.

 Kliknięcia mogą być spowodowane przez pęknięcia w zestawie ramek.
 Rozwiązanie: uważnie spróbuj ustalić, jaka część ramy pochodzi z hałasu, a następnie sprawdź, czy obszar jest pęknięciem (najlepiej najpierw wyczyścić ramę, aby resztki nie mogły ukryć wady).  Wspólne punkty awarii obejmują przecięcia rurek, zwłaszcza na dolnym wsporniku i koronie widelca, a także na wypadek.  Jeśli uważasz, że widzisz pęknięcia, ale nie masz pewności, spróbuj naciskać na ramkę stopą, która zwykle otwiera pęknięcie czyniąc go bardziej widocznym.  Jeśli znajdziesz crack lub myślisz, że znalazłeś jeden, przestań jeździć na rowerze i odwiedzić sklep rowerowy w celu uzyskania opinii ekspertów.Niektóre ramek zostanie wymieniony w ramach gwarancji, że sklep będzie pobierać pracę, aby przełączyć się na części w większości przypadków.

 Kleszcze
Słyszysz kleszcza z każdego obrotu pedału.
Rozwiązanie: Czy przednia przerzutka wystający kabel i uderzając crankarm z każdego pedału udaru mózgu? Jeśli tak, zginać kabla więc nie może dotykać crankarm.

Czytelnik Julian Earl z Wielkiej Brytanii miał ten haczyk. Wyjaśnia: „Nie mogę się oprzeć dodanie raczej łatwy i / lub żenujące jeden Miękki kleszcza z każdym obrotem pedałów. Rozwiązanie:. Problem był zbyt długi koniec kabla do przedniej przerzutki tak, że korba hit zakończyć kabel każdy rewolucja. To tylko łapie cię raz!”
Dzięki Julian!

Z każdym obrotem pedałów słyszysz kleszcza.
Rozwiązanie: Czy przednia przerzutka regulować błędne i nieco zbyt daleko tak, że uderza w crankarm z każdym obrotem pedałów? Warto przyjrzeć się w tylnej części crankarm. Jeśli klatka przerzutka została ocierając ramieniem, klatka będzie zeskrobać trochę linię tyłu crankarm (jeśli to dostaje wystarczająco głęboko może to spowodować crankarm złamać). Fix hałasu przez dopracowanie przedniej przerzutki wysokiej przekładni śrubę graniczną ograniczyć klatkę przerzutki więc nie może dotykać crankarm.

Z każdym obrotem pedałów słychać głośne kleszcza.
Rozwiązanie: Jeśli masz podpórki, upewnij się, że crankarm nie jest uderzające go na każdym obrocie.
Rozwiązanie: Jeśli to konieczne, poluzuj podpórkę, dostosować go tak, że strzela crankarm i dokręcić. Nie przekręcać lub może (w zależności od tego, jak nóżka jest zamontowany) kruszyć rur ramy.

Po zastosowaniu nacisku na kierownicę utrzymać się przykry kleszcza.
Czytelnik Cole Griesemer sugeruje: „To stało się z każdym zewnętrzne o zestawie słuchawkowym, jakie kiedykolwiek spotkałem, i jest konsekwencją mechanizmu łożyska regulacji (części powyżej rury główki ramy) nie są wystarczająco nasmarowane (często nie smarować w ogóle). Rozwiązanie : rozerwać słuchawki i nasmarować obficie na wszystkich powierzchniach Zamontować i wygrzać się w przypadku braku hałasu..
Dzięki Cole!

na swoim nowym rowerze usłyszysz miękką tick, tick, tick, tick, a im szybciej jedziesz, tym szybciej robi .
Rozwiązanie:.. Spójrz na boku opony, aby sprawdzić, czy są małe, długie palce gumowe wystające są czasami pozostaje po procesie produkcji opon i czy są one wystarczająco długo, mogą uderzać osłona łańcucha lub ramkę Mimo to won” t spowodować szkody, może jeździć Batty próbuje dowiedzieć się, gdzie hałas pochodzi. Wystarczy wyciąć je z parą nożyczek.

piski
Najczęstszym źródłem od piszczenia lub skrzypienie to hamulce. jest to spowodowane przez hamulec podkładki wibracyjne przeciwko t on Wheels.
Rozwiązanie: W cichej pracy, klocki muszą być w dobrym stanie i „noskami-in”, co oznacza, że przednie klocków kontaktów obręcz przed tyłu. Jeśli klocki są kilka lat, należy je wymienić. Jeśli są one uderzające obręcz płaska, dokładnie dostosować je tak, że przednia dotyka przed tyłu. Większość klocki hamulcowe wyposażone w mechanizm umożliwiający przeprowadzenie tej regulacji. TIP: Jeśli klocki hamulcowe są w dobrej kondycji i palcami i jeszcze piski, może to być spowodowane pozostałości zbudowane na obręczach. Oczyścić je z rozpuszczalnikiem, takim jak zapalniczek i następnie lekko piasku nich średnich papierem ściernym na oskrobanie się powierzchni obręczy i rozpadają się osady z gumy na obręczy.

Skrzypi
Wspólna winowajcą jest tutaj pedały zatrzaskowe i podkładki.
Rozwiązanie: Upewnij się, że podkładki są szczelne i nasmarować powierzchnie współpracujące knaga woskiem, spray lube, Armor All lub inny reduktor tarcia. Być może trzeba eksperymentować, aby ustalić, co będzie najlepsze dla danej marki i modelu pedały zatrzaskowe. WSKAZÓWKA: Po prostu nie może być pewien, chodzić do salonu ze swoimi świeżo lubed knagi i smaru toru całej dywanów! Należy również pamiętać, że jeśli knagi są stare, mogą być zużyte i że pozwoli im przenieść podczas pedałowania, co również powoduje hałas. Porównać je do nowej pary, dzięki czemu można ocenić zużycie i zastąpić je, jeśli są zużyte. Tutaj jest dużo bardziej na knagi.

Innym źródłem jeśli jeździć podwójny zawieszenie lub rower składany jest punkty obrotowe.
Rozwiązanie: Sprawdź, czy wszystkie śruby obrotowe są dobrze dopasowane i czy obraca nie zawierają łożyska stosuje się kilka kropli lubrykantu (jeśli są łożyska powinny być uszczelnione i nie wymagają smarowania), praca zawieszenia lub zawias (na składane rowery) oraz zetrzeć nadmiar smarowania.

Śruby butelki wodnego piaście (część w ramce) może skrzyp.
Ten skrzypienie jest mniej prawdopodobne w konstrukcji stalowych ze względu Bossów wody butelki są przyspawane do i części ramy, jednak w wielu aluminium i złożonych ramek Bossów klejone i / lub mocowanie mechaniczne, co oznacza, że mogą poruszać się (pełne mała butelka wody waży 1 funt 7 uncji, więc śruby i szefowie pracują, a nie tylko siedzi tam). Ponadto, nawet jeżeli szefowie napięty, a nawet na ramie stalowej, luźne lub suche śruby wody butelki klatki może skrzyp.
Rozwiązanie: Spróbuj smarowania szefa i śruby i dokręcenie śrub. Nadal trzeszczą? Spróbuj usunąć śruby, stosując taśmę teflonową do nich i ponownie zainstalować. Jeśli hałas pozostaje, może być konieczne, aby naprawić go ramce. Można spróbować epoksydowe luźne go trzymać je w miejscu, ale zazwyczaj jest to rozwiązanie tymczasowe, w najlepszym razie. Większość producentów oferuje narzędzia i części do napraw i wymiany go jednak, że jest to trochę skomplikowane i najlepiej niech sklep rower do pracy, więc nie przypadkowo uszkodzić ramki.

„Miałem skrzypienie tajemnicy na rowerze węgla, które pojawiają się na każdym dysku pedału rewolucji”.
Rozwiązanie: Okazało się, że było to spowodowane przez przedni widelec Ubytki, które zostały objęte w rodzaju „plastikowy chrom”, który został łuszczenia , co nierówną powierzchnię. Szlifowanie go rozwiązać ten problem.
Dzięki RoadBikeRider czytelnika, Joseph M. VanLeuven Glasgow, Szkocja dla tej końcówki.

„Mój rower jest 2007 Raleigh Konkurs, który jest wyposażony w widelec Easton EA70 węgla. Rower przyszedł ze stosu 5 5mm dystansowych słuchawkowych pod łodygi. Wymieniłem je za pomocą jednego 25mm przekładki z Chris King. Moja hałasu skrzypienie przyszedł kiedy wyjdę z siodła na stromych podjazdach. Przeszedłem przez wiele potencjalnych przyczyn i poprawek bez zmian. Pewnego wieczoru stara żarówka poszedł. Na pewno, pomyślałem, że musi być jakiś ilość ugięcia widelca w rurze sterowej kiedy stoję i wspiąć się na strome klasy. Może to być wychylenie powoduje hałas? Rozwiązanie: I usunąć trzon oraz przekładek i lekko się sterową Bezobsługowe i każda powierzchnia styku, kiedy ponownie złożone. Ja też snugged zespół dół trochę więcej niż miałem w przeszłości, uważając, aby nie przekręceniem łożyska zbyt dużo. I tak, hałas zniknął!”
Dzięki dla czytelnika Dave Elkow od Corbin, Kentucky za tym super napiwków.

„Kable Nokon może rozwijać nieuchwytny skrzypienie. Skrzypienie wystąpił na każdym skoku pedału, ale tylko wtedy, gdy byłem z siodła, a wydawało się pochodzić z dolnej powierzchni wspornika, i rozwija się bardzo powoli w czasie. Kiedy w końcu dotarliśmy do punktu gdzie nie mogłem tego dłużej ignorować, sprawdziłem wszystkie podejrzani i wreszcie natknął się na przyczynowo-mej wyobraźni kable Nokon Prawdopodobnie jakaś kombinacja brudem, wilgocią i utlenianiem pomiędzy zewnętrznymi segmentami była przyczyna Rozwiązanie:.. na lekarstwo było kilka kropli WD40 przetrzeć osłonek, poruszać ich o trochę, i: cichy rower!
końcówka kasku Peter Heppleston w Edmonton, Alberta w tym pomocny napiwków.
„mam inny skrzypienie rozwiązanie hałasu, że mam nadzieję, pomoże każdemu, kto został rwali włosy z ponad miesiąc jak ja! Około 6 tygodni temu zacząłem opracowanie naprawdę głośne skrzypienie na moim Scott S30. Brzmiało to tak, jakby to był pochodzący z dolnej części uchwytu, ale ja po prostu nie mógł powiedzieć. Hałas był prawie stały i dzieje się w fotelu, z siedzenia, pedałowania i na luzie. Było po prostu w żaden sposób z informacją, gdzie został pochodzą.
I dojeżdżać 2 godziny dziennie i robiło się dość kłopotliwy jazdę do Londynu iz powrotem z tym naprawdę głośno ciągłego hałasu. Dwukrotnie rozebrałem rower w dół i po swoją stronę, oczyszczony, smarować i umieścić z powrotem razem wszystkich głównych winowajców. Jednak problem trwało.
Jak rower jest 2 lat i zrobił 4,000+ mil Myślałam, że to zrobić z remontu tak, skończyło się wymianą suportu, chainset sztyca, pedały, a nawet kupił nowe buty. Ku memu zdumieniu problem nadal istnieje! Myśląc teraz może to być pęknięcie w ramie ze stopu wziąłem go do specjalisty, który ponownie ramki, pozbawionego rower w dół i sprawdził go, kilka małych wgnieceń znaleziono jednak żadnych pęknięć. Tak, to był ponownie przebudowany, testowane drogowego i skrzypienie nadal tam był.
To właśnie na tym ostatnim teście, że znalazłem skrzypienie nie stało podczas wstawania. Tak, to był zdecydowanie sztyca / siodełko związane, a znając sztyca była nowa, została nasmarowana do wewnątrz cala jego życia i rura w dół również zostały sprawdzone - zacząłem koncentrować się na siodło Specialized Comp Gel Toupe Road.
Rozwiązanie: Wcześniej próbował smarowania szyn siodło jak czytałem na swojej stronie, który również nie działa. I wtedy pomyślałem, dobrze szyny oczywiście dołączyć do siodła, mogę również spróbować lube w tym celu, jak również. Dźwięk przestał od razu! I oniemiał, że problem w górnej części siodła mogłaby brzmieć tak źle w dolnej części rurki. Teraz, z wszystkich nowych i nasmarowane części rower działa jak nowy. Jestem tylko kilkaset funtów lżejszy „!
To wielka wskazówka jest dzięki uprzejmości Stuart Jones w Wielkiej Brytanii Dzięki Stu.!

Twoje hałasy i rozwiązania
[Od redakcji: To zawsze wspaniale usłyszeć od facetów w okopach w branży rowerowej. Ten pierwszy list pochodzi od jednego z wielkich innowatorów w kolarstwie dziś i jednego z ojców framebuilding węgla, Craig Calfee z Calfee Design i Bamboosero. Jego siedziba znajduje się tylko kilka minut jazdy od kopalni i znam go od robił ramek dla Greg LeMond. Craig to miły facet.] pisze: „po prostu zobaczył swoją stronę odgłosów rowerowe. będę wysyłanie ludzi do tego, bo mam dużo ludzi myśli, że jest ich rama węgla. a czasem będę miał ramkę wysyłają do mnie prosząc mnie, aby rozwiązać dziwne skrzypienie pochodzących z roweru. nie mogą one znaleźć źródło, więc musi być rama, prawda?”

Craiga Shimano łańcuchowe i Campagnolo poprawki kaseta skrzypienie
„Pracowałem neutralny wsparcia w Ironman na Hawajach i byliśmy kontroli nad nowym rowerze dla Pro rider kilka godzin przed czasem odcięcia dla sprawdzenia w swoim rowerem do obszaru przejściowego. Powiedział to działało w porządku, ale miał dziwne skrzypienie przy stosowaniu realną presję na łańcuchu, jak się wspina. Po sprawdzeniu wszystkiego i zastąpienie większości komponentów, byliśmy ciągle zakłopotany. Ostatnią rzeczą, aby zastąpić było zupełnie nowe, dobrze lubed łańcuch Shimano. ale łańcuch wydawało się w porządku. Rozwiązanie:.!. z tym jest naszą ostatnią opcję, możemy zastąpić go mimo skrzypienie odszedł mam ponieważ widać, że na tylko jeden inny rower z nowym łańcuchem Shimano

Kolejnym jest to, co nazywam „Campy kaseta skrzypieć.”dealer i jego klient przyszedł do mnie z rowerem, absolutnie pewien, że to rama czyniąc hałasu. Mieli nawet włączone tylne koła do innego Campy koła i nadal hałas było. nie mogłem znaleźć nic złego z ramą, aby przełączyć ed koła z kołem Shimano i hałasu odszedł. Rozwiązanie: Niektóre kasety na początku 10-biegowa Campagnolo z luźnych zębów będzie skrzypieć jeśli ciało kaseta nie jest całkowicie slathered z ciężkim wodoodpornym smarem przed instalacją kasety. To jest rzeczywiście dość powszechne. Campy kaseta trybikiem ma tylko 4 punkty styku z ciałem kasety. Shimano posiada 9. Ale gdy przypięty razem jak robią teraz, wydaje się, aby rozwiązać ten problem.”
Nicea wskazówek, Craig. Dzięki!

Jody Mavic Koła skrzypienie fix
„Hey Jim, ja nie wiem, czy ten jest dobrze znany, ale nigdy nie widziałem go na liście, więc tutaj jest. Na piastach przednich Mavic (te znajdujące się na gotowych zestawów kołowych), nie są małe pułapy aluminium oś (nie pierścień regulator, który wymaga stykowe snanner celu regulacji), które spełniają wideł haki po obu stronach piasty, kiedy koło jest zamontowane. kapsle te można wyciągnąć osi ręcznie i zazwyczaj mają wewnętrzną, gumowy o-ring, który współpracuje z rowkiem na osi je zabezpieczyć. kapsle te znieść na dół na łożyskach piast. hałas skrzypienie występuje na styku tych czapkach z łożysk podczas wkręcania na kierownicy podczas wspinaczki lub sprint, itd. to jest spowodowane małą ilością ruchu (styk) pomiędzy dwoma powierzchniami jest łatwo pomylić skrzypienie kierownicy, wsporniki dolne, hałaśliwe popękane ramek itp. Rozwiązanie: Aby zdiagnozować, jeśli usłyszysz dźwięk trzaskania, spróbuj inny koło przednie (jeden, który ma standardową nakrętkę i zatężono w co hreaded układ osi), aby zobaczyć, czy to sprawia, że dissappear dźwięku. Aby rozwiązać go zdjąć przednią tarczę, wyjąć przednią szybkiego uwalniania, zdjąć obu osi nasadki i tłuszcz (obficie) powierzchnie wewnętrzne, a także w środku powierzchni współpracujących, gdzie nasadka styka się z łożyska osi piasty (nie dropout- powierzchnia boczna). Zmontować i ponownie zainstalować koła i jazdę próbną. Mam pierwszej ręki wiedza tego hałasu pochodzącego z przednich piastach znalezionego na Mavic Ksyriums, kosmosu i kół helu i widzę, że dzieje się na innych węzłów Mavic, które korzystają z tego typu konstrukcji.”
Te pomocny i eksperckie porady są dzięki uprzejmości Jody DuMond . Dziękuję Jody!
„I stworzył dziwny hałas, ani kleszcza ani kliknięcie, bardziej jak pocieranie kursu. Było gorzej na chropowatych powierzchniach, a znacznie gorzej, kiedy stałem się wspinać i rower kołysała side-to-side. Stało się to żart z moich kumpli jazdy. Zrobili zamieszania o pobyt jasne mówiąc mój rower może spaść na kawałki w każdej chwili. Rozwiązanie: Próbowałem wszystkiego nawet odbudowy koła, ale hałas trwało. W końcu spojrzał na moją speedo magnes. Jest to mała metalowa obudowa z okrągłego magnesu wewnątrz. Sprawa najwyraźniej był trafiony kamieniem jak magnes była luźna. I usunąć go zaciśnięta metalową obudowę dół na magnes z kleszczami i ponownie zamontować go do koła. Cisza!”
Dzięki RoadBikeRider czytelnika, Phil Sheard Nowej Zelandii dla tej końcówki.

„Ostatnio nie było denerwujące hałas kliknięcie w tylnym kole mojego Eddy Merckx, iż będzie zapadać w połowie przejażdżki. Myślałem, że to prawdopodobnie łożyska. Mike Johnson w Wheelfine Imports powiedział łożyska były w porządku, że hałas był pochodzących z wewnątrz obręczy : czasami wióry metalowe, rdza z otworami na szprychy tam dostać i grzechotka wokół Rozwiązanie:.. za jego instrukcji, zdjąłem taśmę obręczy i potrząsnął dół powiedział małe kawałki gruzu, opuszczający je przez otwór trzpienia zaworu Moja Merckx jest runnin "milczy, po raz kolejny!
Dzięki Mark Boriek Libanu, New Jersey do tego wielkiego TIP!

używając stetoskopu mechanika auto, aby wytropić odgłosy
„szum 1. kilka lat temu miałem zamówienie Bruce Gordon stalowa rama rower, który zaczął robić kliknięciem gdy podsunąłem dość trudne podczas jazdy w pozycji siedzącej. hałas lub kliknij się na prawie każdy w dół skok prawego pedału, w pobliżu dolnej części mózgu. To o mnie oszaleć. I wyglądało na wszystko, tarcza b olts, śruby korby suportu, siedzenie do siodełka połączenia trzpienia barów, trzpień do kierowania połączenia rur, bez skutku. Jedna przejażdżka zatrzymałem się z przyjacielem i byłem zdecydowany, że ja albo rozwiązać hałas, albo przynajmniej być w stanie znaleźć sposób, aby go odtworzyć, więc mogę studiować dalej w moim sklepie. Stojąc obok drogi, odkryliśmy, że jeśli „załadowany” go, naciskając na lewym crankarm prawdziwy twardy (z crankarm poziomej i do przodu) ze swojej strony, następnie backpedaled 180 stopni, zazwyczaj pojawia się szum. To było wystarczająco dobre dla mnie. Później, już w moim sklepie, ja ponownie przetestowane procedury ładowania i nadal pracował. Mam dół moje poręczny dandysa auto stetoskop, który jest używany do znalezienia hałaśliwych łożysk w samochodzie, i umieściła je w uszach.
Rozwiązanie: Po kilku próbach, ja homed dół hałas na środku sztycy. Nie górny lub dolny, środkowy. I dokręcone śruby wiążącej siedzenia, a on nic nie zrobił. Było już napięty, w każdym razie. Następnie usuwa się poluzować i sztyca i zauważyć, że ma smar na to, ale nie nadmiernie mokra smarem. I wtedy upewnił, że był czysty, Smar zainstalowaniu go z powrotem do rury podsiodłowej i voila, problemu całkowicie rozwiązany. Musiałem to co kilka lat zrobić, za każdym razem pojawia hałas. Widocznie rury światło skrajni będzie moment wystarczy, że skręca w stosunku do bardziej sztywnej sztycy, a gdy smar nosi cienki, sprawi, że słaby kliknięcie. Kto by myśl?
Hałas 2. Mam Orbea Orca, który jest około dwóch lat teraz. Biegnę koła, które mają DT 240 węzłów, 10-biegowa Shimano Dura-Ace. Byłem coraz hałas że przysiągłem został pochodzący z dolnej części uchwytu. Rozwiązanie: Aby długie opowiadanie, ponownie używając mojego stetoskopu, stwierdziliśmy, że to było skądś blisko tylnymi hakami. Sprawdziłem śrubę na tylnej przerzutki wieszaka rodzaju lasera i było ciasno. I umieścić cienką warstwę smaru Phil Wood na wszystkich czterech twarzach tylne haki i hałas nie było. Zrobiłem to w zeszłym roku i miał zrobić to ponownie jeden raz w tym roku.
Hałas 3.Drivetrain hałas po zainstalowaniu nowego łańcucha. Mam Orbea Orca z kołami, które mają DT 240 węzłów, 10-biegowa skrzynia biegów Shimano Dura-Ace. Pierwszy Właśnie zmienił łańcuch z nowym Shimano Dura-Ace 10-biegową łańcucha podobnie jak jeden miałem. Pojawił się szum. Miałem nową kasetę (drogie), podobnie jak mój stary znoszony jednego, ale miał nadzieję, mogę pisk kolejny rok z starego. Ale ponieważ nienawidziłem szumów, poszedł do przodu i umieścić nową kasetę na. Pamiętaj, że stary nie pominąć, jak będą one zazwyczaj zrobić, jeśli są zużyte źle. Dobrze hałas był nadal. To było trochę hałasu normalne, tylko że to trochę zbyt głośno. Trochę jak działa czystą suchą łańcuch.
Rozwiązanie: Kiedy dotknął mojego stetoskopu do dolnego koła pasowego na przerzutki tylnej przerzutki, ona krzyknęła mi do ucha. To nie było łożyska czyniąc hałasu, to był łańcuch bicie koła pasowego, tylko w ten sposób, że zrobił dużo hałasu. Nic nie było z linii w ogóle. Drapanie głowy, usunąłem wyrzuty koła pasowego i zbadał go i wyglądało nienoszonym i prawie nietknięty. Postanowiłem zainstalować go w tył, i niech się obracać w innym kierunku, zastanawianie może przynajmniej zmienić hałas. To sprawiło, że układ napędowy prawie znowu milczy!”
Dzięki Steve Bele dla tych 3 wskazówek!

„Nie mogłem znaleźć rozwiązanie głośny i irytujący kliknięcie, co się dzieje, gdy zwróciłem pedałów na moim rowerze. (Prawdopodobnie dlatego, że przyczyną kliknięcie byłoby oczywiste dla większości zawodników!) Kliknięcie sam był głośny, wyraźny i zwiększy szybkość i intensywność trudniej ja pedalled.
Rozwiązanie: Po przejściu na tylnej przerzutki i rozebrane tylną piastę koła zdałem sobie sprawę, że po ostatnim wyjęciem łańcuch, aby go oczyścić, miałem umieścić go z powrotem tak, że przejechał (a nie na podstawie, jeżeli to ma jakiś sens) niewielka osłona metalowa położony pomiędzy kołami tylnej przerzutki. Oczywiście, że śmiał się z mojej głupoty (miałem przerwał jazdę treningowy ponieważ hałas był drażniący mnie tak dużo) i nie jestem pewien, że taki błąd podstawowy zasługuje na wzmiankę na liście, jednak myślałem, że chciałbym go udostępnić z wami w przypadku ktoś udaje się zrobić to samo.”
Dzięki Edward Hollingsworth!

Strzeż się trzaskania / kliknięcie kierownicę za to może być znak, że chodzi o złamać
„Miałem skrzypienie używane pochodzą z mojej kierownicy stopu / obszar macierzystych podczas ciągnięcia na kierownicy. Dokręcanie macierzystych na kierownicy nie ma różnicy do skrzypienia. Jakiś czas później w lewo kierownica odłamał podczas gdy ja dojazdy do domu w nocy w ruchu w Edynburgu. Miałem szczęście, tylko siniaki, otarcia i pęknięte żebro. Rozwiązanie: Należy Sprawdziłem kierownicę dla jakichkolwiek oznak pęknięć na styku trzpienia i zastąpił kierownicę jeśli znalazłem żadnych pęknięć lub innych oznak zmęczenia metalu „.
Dzięki Julian Kettle do tego doskonałą poradę bezpieczeństwa związanego z odgłosów rowerowych!

Nawet akcesoria, takie jak koszyk na bidon może powodować hałasy
„Jestem właścicielem Litespeed Siena (tytanu) z Dura-Ace 20 grupa sprzętowa. Mój rower zaczął robić kliknięcie / skrzypienie dźwięk, który uważałem za pochodzący z dolnej części uchwytu. To tylko objawia, kiedy cisnąłem do pedałów zwłaszcza kiedy stoi. Czytałem wszystkie wskazówki na swoim miejscu, a następnie je wszystkie co do joty, ale bezskutecznie; hałas nadal trwało. Potem zmienił suportu, łańcuch, tylny blok, pedały i przebudowany piastę na moim tylnym kole z nowych łożysk osiowych i kaset, ale bez powodzenia !! Próbowałem zamiana wszystkich komponentów przez jeden jeden, koła, pedały, chainset itp ... ale nadal hałas pozostał. W tym momencie byłem w rozterce i skontaktował się kilka sklepów rowerowych i mówił do swoich mechaników i wyjaśnił mój problem do nich i co bym zrobił, aby spróbować go naprawić. Wszyscy doszli do tych samych wniosków jak ja w tym momencie, jak ja próbowałem każda możliwość systematycznego i problem nadal pozostaje jedyną możliwością, że pozostał był pęknięty ramek, (rzadko na high-end tytanu, i bardzo drogie do zastąpienia ). W tym momencie byłem ponury, aby co najmniej! Więc usiadłem i miał długo myśleć o hałas, kiedy to się zaczęło, miałem ja wymienić lub żadnych części do roweru, itp ...”
Rozwiązanie:„To było wtedy pamiętałem / zorientowałem się, że zamontowany nowy kompozyt ( węgla) bidon, że na pewno nie może być przyczyną hałasu? !! Wszakże ja wyjęte śruby copperslip je smarem i zakładać je ściśle zgodnie z zaleceniami na swojej stronie. Więc ponownie zainstalować starą klatkę glinu i hej, presto, nie więcej hałasu !! I nawet umieścić z powrotem na kompozyt klatki, aby mieć pewność, a hałas powrócił. Kompozyt klatka musi być nawiązanie kontaktu z ramą gdy rama została zginanie pod obciążeniem, kiedy cisnąłem na pedałach, bardzo kosztowne i frustrujące lekcja dla mnie co najmniej. Może moja historia pomoże innym uświadomić sobie, że dźwięki pochodzące z ich rower może być tylko w dół do złożonego bidon, zwłaszcza jeśli ich rama jest tytan.”
Dzięki Gavin Wood, Hartlepool, UK!

„Chcę przekazać wzdłuż hałasu, która miała mi długa do zdiagnozowania, głośne kliknięcie, które brzmiało jakby był pochodzący z suportem. Miałem lokalny sklep rowerowy spróbować znaleźć kliknięcia, ale w zasadzie smarowane suportu pierścienie zewnętrzne (to zamknięte, więc powierzchnie nośne były OK) i zestaw słuchawkowy (również uszczelnione). następnie zakupione nowe suportu który nie pomogło. Kupiłem także nowe łożyska zestawu słuchawkowego, który również nie pomogło. Wyciągnąłem sztyca, wszystkie kable, hamulce, itp ... wyłączyć i ponownie zainstalować wszystko bezskutecznie. i wtedy zaczęła rozwiązywać z witryny internetowej, a ponieważ mam Merlin Magia z zainteresowaniem przeczytałem rozdział zacisk na przedniej przerzutki, a .. głośne kliknięcie, gdy rower będzie skręcać umieścić taśmę teflonową pod zacisk, ale to naprawdę nie pomaga albo Tak, byłem na moim końcu rozum kiedy zacząłem usunięcie części: koła rowerowe, pedały i wody koszyk na bidon . Nic z tego nie pomogło albo! zaczęłam myśleć miałem uszkodzoną klatkę. Wtedy zacząłem się zastanawiać Moi szefowie butelek na ramie. Szefowie na moim Magia są aluminiowe rivnuts nie lutowania / spawania-ons. Strona Merlina zaleca, że śruby nie być zbyt ciasne albo też rivnut mogą ulec uszkodzeniu. Rozwiązanie: Moi rivnuts były rzeczywiście zbyt mocno, więc starałem się je smarować, ale były one tak mocno, że nie działało. I wtedy zaczął patrzeć jak rivnut faktycznie siedzenia na wewnętrznej rury. Rivnuts są jak śruby przegubowe na ścianie, więc musiałem dowiedzieć się, jak to odkręcić. I umieścić jeden z moich butelki nakrętek klatkowych do rivnuts i lekko stuknął śrubę z młotkiem z tworzywa sztucznego / gumy. Śruba / młotka następnie rozciąga się rivnut powrotem do rury. Należy zachować ostrożność, aby nie dent rurkę wokół rivnut. I wtedy w stanie obrócić rivnut ze szczypcami, aby umożliwić małej ilości smarowania pomiędzy rurą i rivnut. Wydaje się to zrobić trick. Odkręć i smarować rivnut”
To fajna końcówka, Ronnie Boutte z Utah. Dziękuję Ci!

„Miałem kilka problemów z hałas na moim rowerze, niektóre były mechaniczne i wziął trochę sortowaniu i kilka żenująco prosty w ich rozwiązaniu. Niedawno zmieniłem bb, pewna, że hałas słyszałem i czułem przyszedł od niego . Rozwiązanie:. okazało się, że tylne łożysko kulkowe koła zaczęły się rozkładać i potrzebowały wymiany mam również miał pozornie losowy szum, który zawiózł mnie orzechy, które okazały się być tag zamek na torebce podsiodłowej tyka przeciwko osadzeniu osłona błoto. Potem był zestaw kluczy w torebce podsiodłowej do mojego zamka roweru i tylne drzwi do domu, jingling kiedy wstał na siedzeniu. Ostatni, ale nie najmniej był hałas, który w końcu wytropił jednego pewnego napoju butelki który został wykonany z tworzywa sztucznego, które skrzypiały wewnątrz klatki pić butelki. mam nadzieję, że to pomoże odwiedzającym tą stronę albo przynajmniej dać im śmiech.”
Dobrych Jimmy G. Doceń to!
Czytelnik Joshua Naylor wymyślił szybki i prosty sposób uciszenia jego U-lock. Kiedy niósł ją na swoim rowerze w nośniku dostarczonym z U-lock, blokada uniemożliwiłoby grzechotkę nad każdym guzem. Rozwiązanie: To było luźne pasowanie pomiędzy U części zamka i poprzeczki, które złożyły rakietę. Jozue wpadł na eleganckie rozwiązanie owijania gumek wokół końców litery U, a on teraz cieszy się na jego samotność przejażdżki ponownie.
Dzięki Joshua!

Te brzydkie koła ponownie
„Niedawno zainstalowano nową parę kół Zipp 404 rurowych na moim Guru GENEO węgla rowerze. Po raz pierwszy wziąłem rower na zewnątrz z nowymi kołami był na przejażdżce wieku. Natychmiast wiedziałem, że coś było dziwne. Głośny hałas kliknięcie było wyraźnie widoczne z każdego obrotu koła, ale tylko pod obciążeniem. Przędzenia koła, a ja nie byłem na rowerze nie odtwarzają dźwięk. Za każdym razem, gdy ktoś przeszedł na jazdę lub kogoś minie mnie, chciałbym uzyskać "Dude, Twój korba jest uderzenie sensor kadencji. Zatrzymałem się i zbadał korbowego czujnik zbliżeniowy i wszystko było dobrze.”
Rozwiązanie:„Kiedy wróciłem do domu, miałem czas, aby sprawdzić rzeczy. Okazuje się, że trzpień zaworu na Szytka był luźny i porusza się pod presją i uderzające obręcz czyniąc hałasu. Aby to naprawić, wyciąłem długości 1 cala taśmy czarny elektryka, składany na pół (tył więc klej nie będzie trzymać) i wyciąć małą szczelinę skupione w szerokości taśmy. Potem przesunął taśmę na trzpień zaworu i zabezpieczyć go na koła i łodygi utrzymać trzon z ruchu. Milczenie jest złotem „.
Dzięki czytnika Michael Kravit dla tej końcówki!

Odzież i obuwie powodować hałas irytujące motocyklem zbyt
„Kiedyś spędziłem tydzień próbując wyśledzić przerywany Trzaski, który ukazał się emanujące z obszaru kierownicy mojego Kingcycle leżącej przy jeździe po wyboistych drogach. Rozwiązanie: Okazało się, że mój pasek zegarka !” [Od redakcji: ciągnie suwak można to zrobić też!]
Dzięki za tym śmiesznym końcówki Dave Larrington z Londynu!

„Ja niedawno miałem sytuację, że jechał do mnie i moich towarzyszy jazdy trochę szalony. Mój rower opracowany głośne kliknięcie na każdy obrót pedałów. Powiedziano mi, że może to być związane z moich korb i / lub pedały. Oba były kontrolowane przeze mnie i okazało się nie być problemem. Różne są korekty tylnej przerzutki też bezskutecznie. Miejscowy sklep rower tylko udało się sugerować, że był cross-przekładnia ... którego byłem pewien, że nie było, został ostrzeżony, aby nie zrobić wcześniej. Tak, myślałem, może po prostu trzeba pogodzić się z tym.”
Rozwiązanie:„I wtedy zauważyłem, że gdy zdjąłem buty Nike że brzęczały (i nie zawsze to zrobione). Buty wyposażone są w kilku punktach mocowania do knagi, z których jeden zestaw nie był używany przez moich knagi Look - i wspornik / płytkę dla niewykorzystanych załączników poruszał się w przód iw tył przez ruch pedałowania. Tak, niektóre modelowania gliny nadziewane w dolnej części buta trzymać płyta zapasowa rozwiązaniu problemu ... nie było innego sposobu, aby dokręcić lub usunąć nieużywaną płytę. Nadzieję, że to z pewnym zainteresowaniem!”
Dzięki dla czytelnika Piotra z Perth, Australia Zachodnia tej końcówki!
Click, który został przeszkadza mi było sporadyczne, ale stałoby się prawie każda rewolucja pedału, może przez 5 minut, a następnie odejść. Byłoby to nadal przychodzą i odchodzą przez moją jazdę. Gdybym un-obcięty moją prawą nogę i pedałował z tylko mój lewy czasami byłoby odejść czasami nie będzie i to samo z lewej strony. Piaście był taki sam wynik. Temperatura na zewnątrz nie wydaje się, by wszystko lepiej lub gorzej czasami (zimniej gorzej). Również już jechałem słabiej poziom hałasu. Rozwiązać go jeszcze? Rozwiązanie: Problem było to, że miał buty blach dla SPD knagi. Byli pod moich normalnych knagi 3 śruby, więc ich nie widział i nie hałasować dopiero kilka tygodni po otrzymaniu butów. Ja sprawdziłem śruby klin i były one zbyt mocno. Zauważyłem kiedy wziął moje buty i chodzenie w garażu, a wraz z nimi w moich rękach, które usłyszałem hałas. Po potrząsając energicznie buty mogę zrobić płytę poruszać i odtworzyć hałas. Trochę jasne slicone uszczelniać rozwiązać ten problem.
Doceniam to, że dzielenie Wallace Wormley!

„Mój problem był tyka hałasu raz korbowego rewolucji”.
Rozwiązanie: „Mam teraz nauczył się schować w koronki na moich nowych butów SPD (zakłopotany).”
Dzięki czytnika John Krzyżówki z Bournville, UK dla tej końcówki!
Porady dla gdy rower jest po prostu zbyt głośno
„Może to zbyt oczywiste, ale nie były one do mnie, więc tu idzie: Użyłem trzech lub czterech różnych marek tylnej piaście dla moich rowerach górskich na przestrzeni lat, a ja zauważyłem że niektóre z tylnych piast kliknięciu głośniej niż inni po wybiegu. Myślałem, że głośność na kliknięcie określano konstrukcji piasty. Jednak po tym, jak głupio stosować wody pod wysokim ciśnieniem, aby oczyścić mój rower i zniszczony łożysk wewnątrz piasty i wolnobiegu, musiałem wziąć piastę i wybiegiem siebie, oczyścić je i zastąpić cztery łożyska nabojów. Rozwiązanie: Nie wiedziałem, ile smar do użytku w wolnobiegu, więc spakowałem to pełen smaru. Byłem mile zaskoczony, że z wybiegiem kliknięć dostał o wiele ciszej. W rzeczywistości, mogę teraz brzeg niemal bezgłośnie, a trzy zęby nadal angażować się normalnie, kiedy pedał. To dobrze dla mnie, bo lubię trekkingu na długich dystansach, a słuchanie odgłosów ptaków i wiatru. Plus, po zerwaniu w piaście odbudowanej przez 30 km i tak, nadal było cicho, i nie wydaje się mieć żadnego większe tarcie niż to miało miejsce nowe. [Od redakcji: uważać, rozebranie i smarowanie wolnych kół i kasety. Większość z nich nie są być demontowane lub smarowane smarem, który może czasami powodować mechanizm napędowy do poślizgu, zwłaszcza w niskich temperaturach. Lepszym smarowego do użytku jest ciężki olej jak Phila Tenacious Oil. Kapać go do główki / kasety przez małe otwory w ciele.]
Kolejny ogromny technika redukcji szumów, które zaskakująco niewiele osób w Taipei wydają się rozpoznawać jest stosowanie gładkich opon zamiast opon guzowaty. Większość ludzi tutaj wydać 100% swojego czasu na drogach, więc nie ma absolutnie żadnego powodu, żeby mieć opony guzowaty. Wszystkie one osiągnąć zwiększa opory toczenia i głośny szum na szybkości. Podczas wspinaczki górskiej drogi, słuchając śpiewu ptaków i uderzenia wiatru przez korony drzew, to jest denerwujące nawet jazda w pobliżu osoby z opon guzowaty. Rozwiązanie: Użyj gładkich bieżnika opony uliczne.
Wreszcie, używam Brooks skórzane siodło. To wspaniałe i bardzo polecam jeden do każdego, kto ma żadnego poważnego trekking, i spędza dużo czasu w siodle. Niedawno miałem pisk pochodzących z moim siodle. Pomyślałem, że może to być skóra ocierania metalu, ale okazało się to być metal na metalu, gdzie dwie szyny pod siedzeniem były mocowane do sztycy. Czarna powłoka na dwóch szynach miał zetrzeć w kilku miejscach, powodując średnicy szyn różnią się wzdłuż ich długości. Żadna ilość dokręcenie zacisków może zatrzymać pisk. Rozwiązanie: Trochę oleju na szynach załatwiło sprawę.
 Proszę bardzo.Kliknięcie, hum, a pisk.”
Dziękuję Zacha z Taipei!
Montaż coś w niewłaściwy sposób może spowodować szumy
„Mój rower został uruchomiony całkiem cicho z wyjątkiem sporadycznego«clunk», co się stanie, gdy byłem z siodła, zacierania pedałów i pitching rower iz powrotem. Nigdy nie wydawało się zauważyć, chyba że robiłem te trzy rzeczy. I nie był pozytywny, gdzie hałas był pochodzących z, oczywiście, więc sprawdziłem najbardziej prawdopodobnych sprawców pierwsze, pedały, śruby tarczy, Sztyca, zestaw słuchawkowy, przednie i tylne Ubytki, szybkich wydań, koszyk na bidon, itp poluzowane, oczyszczone , lubed i dokręcić wszystkie z nich. Kiedy problem utrzymywały Myślałem, że to musi być pochodzących z mojego suportu. Wyciągnęłam SRAM sił korbowy (BB30), oczyszczony wrzeciona cały gwint, oczyszczonych od wszystkich elementów dystansowych BB kubków, wewnątrz powłoki BB. Smarowane i ponownie zainstalować wszystko, sprawdzane, aby upewnić się, że został prawidłowo dokręcone crankarm wyciągając go na dolnej rurki. Wtedy zauważył mój problem. Rozwiązanie: Nie było grać w moim korby! I znowu wziął siebie wszystko, i zauważyłem, że miałem dziwny brak przekładek (w stosunku do co diagramu w instrukcji SRAM siły). Wyciągnąłem przekładek z korb miałem leżące wokół, zainstalowano je na trzpieniu przed uruchomieniem crankarm powrotem, i presto, gra nie było, nie było zauważalne Flex w ramię, a ja nie zauważyłeś clunking więcej. Musiało niesłuszna kilka przekładek podczas czyszczenia roweru. Mam nadzieję, że to będzie zatrzymać kilka osób z wariuje!”
Dzięki czytnika Jake od Washingon, DC dla tej końcówki!

„Myślałam, że dostroić się na jednym kliknięciem mój rower robił. Użyłem swoich wskazówek hałasu rozpoznawczej tutaj z wielkim sukcesem, ale to tylko kliknięcie nie odejdzie. Z podjazdami siły pedałowania, korba napęd by side kliknij kilka razy między 2 a 5 rano. Po smarowania wszystkie śruby bidon, sztyca, śruba sztyca, miejscach, gdzie przewody dotykają ramy, dodając do smarowania śrub tarczy, zastępując pedały i suportu (pedały były złe w każdym razie, a BB miał pewne nieznaczne kołysanie side-to-side), brudząc z zacisku przerzutki i pewnie kilka innych rzeczy ... i wreszcie znalazł rozwiązanie: po prostu rozpyla jakieś lube krzemu wokół miejsca, gdzie właściwe akcenty crankarm duża tarcza!” [Od redakcji: Idealnie tarcza nie będzie dotykać crankarm, więc jest to możliwe, tarcza nie jest osadzony na pająka czy może to wygięty.]
Dzięki za wielką końcówki Eric Wells!

„Miałem doświadczenie niedawno który zawiózł mnie orzechy i chciałbym myśleć, że to może pomóc komuś, kto miał podobny problem, tylko jeszcze jedno szukać. To był nowy rower, a na trzecim jazdy dowolnej długości to nagle zaczął robić tyka hałasu w pobliżu tylnego koła. to wciąż jechał w porządku, ale to było naprawdę irytujące. Ostatecznie odkryłem (i nie mam pojęcia, jak to się stało), że łańcuch zdołał wydostać się na zewnątrz tylnej przerzutki klatce! pojawił się luka być zbyt mały dla łańcucha przechodzą, ale jakoś miałem każdym razem link podszedł strażnik zrobił to kliknięcie Rozwiązanie:... miałem dokładnie nagroda to lekko otwarte obcęgami do poślizgu łańcuch z powrotem w (I nie wiem, czy istnieje lepszy sposób, że nie jestem inżynierem rower) [od redakcji: Tak, aby uniknąć wyginania klatkę i wpływając na zmianę biegów, to najlepiej, aby poluzować śruby przechodzące przez koła pasowe, który pozwoli Ci rozprzestrzeniać. z poszycia klatki i przesunąć łańcuch z powrotem tam, gdzie należy.]
Dzięki, Mark w Wielkiej Brytanii!
„Witryna był bardzo pomocny w tym pomógł mi zdiagnozować przykry kliknięcie / clunk w układzie napędowym naszego tandemie Calfee. Jest wyposażony w DaVinci korb aluminiowych. Click / clunk był przerywany, czasem w środku jazdy, czasami tylko na końcu. Wydawało się, że pochodzi z układu napędowego. Próbowałem wszystkich zalecanych rozwiązań - dokręcić wsporniki dolne; usunięcie pedałów smarowania gwintów pedałów i ponownie; sprawdzić i dokręcić śruby tarczy; upewnij się, że Ramiona zostały prawidłowo dokręcone; sprawdzić sztycą i łodygi; smarować prowadnice foteli; itd., itd. Rozwiązanie: Co w końcu było to, że śruby tarczy na pierścionek babci nie były wystarczająco mocno - Musiałem wyciągnąć napęd korbowy się znaleźć na to uwagę, ponieważ śruby wkręcone od tyłu. Rzadko użyć pierścienia babci, więc nie sądzę, aby to sprawdzić, kiedy sprawdził szczelność śrub tarczy. Śruby babcia tarczy potrzebne na pełny obrót dokręcić je do właściwego momentu. Nie ma hałasu od. Nic nie jest tak satysfakcjonujące jak cichym rower !! „
Rekwizyty do Reed Nester z Williamsburgk, Virginia dla tego układu napędowego tłumika!
Sztycą są notorycznie noisemakers
” Kiedy byłem z siodła, mam ten hałas piszczący, doprowadza mnie do szału. Zrobiłem całkowity remont na moim rowerze, ale nic nie zrobił żadnej różnicy. Ponieważ właśnie ukazał się, kiedy byłem z siodła, nie sądziłem, że to ma coś wspólnego z sztycy. Kiedy zwrócił się każdą nakrętkę i śrubę na tym rowerze, Sztyca była jedyną rzeczą, którą opuścił, aby umieścić na smar. Rozwiązanie: I tak, sztyca była źródłem sqeak i smarowanie to sprawiło, że hałas odejść. „
Dzięki Bjørn Berg Norwegii dla tej miłej końcówki!

Mam Giant Anthem X i mój Thomson sztyca miał kliknięcie”. Śledziłem go do sztycy po zmieniłem BB na nowy, a nie spokój mój rower. Znalazłem następujące rozwiązanie, aby całkowicie wyeliminować straszny hałas: 1. Wyciągnąłem post i czyszczone zarówno ją jak i rury podsiodłowej (do rury podsiodłowej użyłem okrągłej szczotki z zestawu Brush Park Tool, że wygląda jak szczotka baby-butelki) , 2. wyciąć krótki kawałek starej rury wewnętrznej i obejmował część, w której rura gniazdo ma szczelinę kompresji. 3. I obracany zacisk gniazda więc otwarta strona jest do przodu (przeciwnie do gier!). 4. Po dodaniu O-ring na sztycy, który znajduje się na stanowisku szczelne i jest przesunięty w dół na górnej części zacisku, w celu usunięcia kurzu i przenikającego w dół do rury siedzenia i czemu dźwięk kliknięcia „.
Dzięki czytnika David Fontyn z Izrael do tego obszernego click-zatrzymując końcówki!
„Dzięki za strony, Jim. Znalazłem go przy poszukiwaniu rozwiązania mojego sztycy skrzypienie węgla i chociaż nie mogę znaleźć rozwiązania w dni znalazłem to, co wydaje się być poprawkę więc tutaj jest: Mój rower jest 2007 Look 585 zespół i ja mają sztyca 3T Dorico Zespół / LTD. Po wyjątkowo mokrego wieku jeździć moja sztyca opracowany skrzypi, kiedy jechał w siodle. Moje rozwiązanie: Po wyeliminowaniu innych źródeł skrzypienia, tj suport, pedały, popękane ramy, itp, ja zawężony źródła do obszaru siedzenia / sztycy. Zamieniłem sztycą ale hałas utrzymywały, zamieniłem siodła, ale nadal utrzymywały się hałas, ja smarowane Sztyca śrubę spoiwa, ale bez powodzenia. Ponownie zainstalować Sztyca pastą montażowej węgla. Znowu bez powodzenia!
Odkryli, że kiedy słuchałem ściśle że szumy pochodzące od punktu, w którym zakończył się sztyca rury siedzenia wewnątrz ramy. Moją pierwszą myśl, że jako moja waga wróciła na sztycy to powodowało stanowisko obraca się bardzo nieznacznie w miejscu sworznia spoiwo, gdzie rama jest wzmocniona przez oczko węgla, powodując niewielkie odkształcenia i wcierać cieńszych ściankach gniazda rura. Mój pierwszy spróbować naprawić hałasu było przejść od 350mm do 250mm na sztycy. To tylko zmniejszyć hałas, ale przynajmniej wiedziałem, że jestem na dobrej drodze.
I wtedy zacząłem myśleć o okoliczności, które spowodowały zakłócenia. Pomyślałem, że jazda na mokrej nawierzchni może myte coś z obszaru, który został zapewniając smarowanie. Po przeczytaniu ostrzeżenia dotyczące używania smaru węglem musiałem wyklucza takiej możliwości z tak myślałem o tym, co mogło tam być. I zdobione na czasie w wyniku stosowania małą ilość pyłu węglowego był utworzony w rurze siedzenia, który dostarcza "smarowanie. Potrzebowałem substancję naśladować to. Poszedłem więc do sklepu komputerowego i nabyć butelkę proszku grafitowego, pryskał go do rury podsiodłowej i natychmiast hałas nie było! Nadzieję, że to przydatne dla Ciebie i odwiedzających witryny.”
To wielkie zadanie znalezienia i ustalające nieuchwytny skrzypienie. Dzięki za podzielenie go Craig Blowfield Kilda, Australia!
Miej szybkich wydań mocno i lubed zatrzymać zgrzyty
„Jim, został skierowany do witryny jak miałem skrzypienie na rowerze i nie mogłem go zlokalizować. Brzmiało to tak, jakby był to pochodzący z dolnej części wspornika / korbowy, dzieje się podczas nacisku na pedały (podczas upstroke i downstroke, używając pedały zatrzaskowe), bez względu na to, czy jestem stojąc, siedząc lub nawet bez siodła i siedziska rurze , Jedyne chwile nie słyszałem to było podczas wybiegu lub podczas pedałowania lekko tylko utrzymać tempa. Ale kiedy sprintem lub pod górę, brzmiało to tak, jakbym jechał starą materace zamiast roweru górskiego. Zmieniłem suportu i korb na nowe i hałas był nadal. Moje tylne koło zostało odbudowane, a hałas powrócił z nową kierownicą. I dwukrotnie sprawdzane moją klatkę pod kątem pęknięć i znaleźli. Wziąłem go do innego LBS i znaleźli rozwiązanie dla niego. Jak to się stało, kiedy chowałem moment na układ napędowy, może pochodzić z dowolnej części, w tym powierzchni ramy, która styka się z kołem tylne szybkozamykającymi! Oni po prostu otwarty na szybkie uwalnianie i stosowane kroplę oleju łańcuchowego pomiędzy QR i ramą, i voila! Ja, że za każdym razem, ponownie powraca skrzypienie. (UWAGA: Wystarczy umieścić dodatkową presję na QR, jak teraz łatwiej go wsunąć od ramy). Gratulacje na swojej stronie, o ile przewodnikiem rozwiązywania problemów hałasy motocyklem Internecie idzie, to jest to najlepszy znalazłem”
Dzięki za udostępnienie tego doskonałe tipGustavo Gutiérrez Vargas!

Co się grzechotanie wokół wewnątrz mojej klatce?
„i instalowania klatki butelkę do pionowej części rury ramy bezpośrednio nad suportem i na następnej jazdy usłyszał miękki dźwięk grzechoczący wewnątrz mojej ramce tytanu. Okazało się, że musi być jakieś metalowe opiłki w otworach butelki bo słyszałem je, kiedy wybrałem się i pokręcił rower. Kiedy wziąłem go od siebie znalazłem więcej resztek środka. Rozwiązanie: czyściłem BB na całość, ponownie zmontowany i mam cichą rower ponownie „!
Dzięki, Eric tej końcówki!
Bardziej pomocny te
” Kiedy kupiłem Mavic Ksyrium Elite zestaw kołowy w marcu ubiegłego roku, 3 miesiące temu, zauważyłem, że ja byłoby trochę pingowanie ze szprych na przednim kole, kiedy wyszedłem z siodła, miał wagę w barach i kołysała rower iz powrotem trochę. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że pingowanie będzie rozwijać się w pełni rozwiniętego skrzypienia, które doprowadzają mnie do szału, kiedy starałem się skakać, sprint, lub wspiąć się na strome wzgórze z siodła, ale tak się stało. To likwidacji brzmiący jak skrzypienie można by usłyszeć od luźnej suportu wyjątkiem, że gdybym nie rock rower mogę zminimalizować irytujący dźwięk. Rozwiązanie: Jedna kropla Tri-Flow, gdzie każdy zabrał jej sutek i wejdzie w każdym punkcie, gdzie zabrał wchodzi piastę. Jeździć wokół trochę do pracy w lube i to jest dobre! Miałem również skrzypiące zestaw słuchawkowy. Nie obchodzi mnie, jak dobre uszczelki są na dolnych łożysk, dostają paskudne, brudne i obrzydliwe. Rozwiązanie: Diassembly, czyszczenia i smarowania zakończy skrzypienie „
Dzięki Kerry z T2C Racing w Sandy, Utah!

Bruce Grey pisze:” Doceń ten artykuł Jim i chciałem podzielić się trzy ostatnie doświadczenia hałasu rower:
Hałas # 1. Niespójne hałas śpiew rozwinięte, brzmiące, jakby dochodził z tylnych kół przerzutki jockey. Wyciągnąłem je od siebie, a ja dopiero po przeglądzie je dwa tygodnie przed i zastanawiał gdybym lubed im źle, lub umieścić je w niewłaściwy sposób, albo coś. W każdym razie, ponownie lubing nie zrobić różnicę. Potem zamieniłem koła myśląc, że może pochodzić z Piasta tylna lub koncentratora .... nope. Następnie przeszedł przez natryskiwanie jeden składnik od drugiego z WD-40. Rozwiązanie: Dopiero gdy dała ŁAŃCUCH dokładne podmuch WD-40, że chirpy pisk zatrzymany. W moim 12 miesięcy remontu przeprowadzonego dwa tygodnie wcześniej, bym podjął się poprzez łańcuch KMC brakującego ogniwa i moczone w oleju napędowego łańcucha. Przypuszczam, ponowne stosowanie oleju potem nie było wystarczająco intensywne.
Hałas # 2. Skrzypienie opracowane podczas pedałowania ciężko się wzgórza w siodle, a kiedy odszedł z siodła. Rozwiązanie: Problem rozwiązany, gdy smar stosowany do sztycy węgla.
Hałas # 3. Skrzyp z każdym obrotem pedałów pochodzących z buty / pedałów prześledzić do interfejsu knaga pedału. Rozwiązanie: wyjechał, gdy obie powierzchnie opryskano WD-40. Nie jest to dobry długoterminowe fix choć „. [Od redakcji:. spróbować wosk lub olej Tylko nie spacer po nowych dywanów, kiedy wrócisz do domu!]
Dzięki za porady Bruce Grey od Brisbane, QLD, Australia!
czytnik o nazwie Mike mówi: „miałem grzechotkę, która została doprowadza mnie do szału przez wiele miesięcy. Próbowałem wiele poprawek i nawet zabrał go do sklepu rowerowego i nic się duża różnica. I błędnie zakłada, że istnieje tylko jedno źródło dla grzechotka. Twój artykuł rozplanowany bardzo systematyczny sposób izolowania grzechotkę (a także istotną różnicę między grzechotki, skrzypi, kliknięcia itp i ich przyczyn).

Znalazłem skrawek chodnika szorstkiej pobliżu mojego domu. Przeszedłem listy źródeł grzechotka jeden po drugim, a jedynie zmienił jedną rzecz na raz, a potem jechał szorstką nawierzchnię, aby zobaczyć, czy nie było różnicy. Zajęło mi to dwie godziny, aby cierpliwie obserwować tą systematyczne podejście. Jest zaangażowany biorąc rzeczy off i wprowadzanie ich z powrotem na kilka razy w niektórych przypadkach, ale pracował o wiele lepiej niż przypadkowy podejścia.

Rozwiązanie: Okazało się, że kilka rozwiązań rozwiązaniu problemu, w tym zaostrzenie luźne kasetę, smarowanie i dokręcając Bidon śruby wspornika (tylko zaostrzenie im nie wystarczyło) i smarowanie zaniki dla kół (nie 100% pewien, że jest to naprawdę przyczyną grzechotka). Dowiedziałem się również, że wspornik pompa zamontowana pomiędzy klatką butelki wody i ramą spowodował grzechotkę, że nie mogę naprawić bez względu na to w jaki sposób regulować lub smarować. Dlatego też, po prostu wziął go i wykona pompkę jakiś inny sposób.
Pozostała część artykułu odnosi skrzypi i kliknięcia, które zawsze pojawiają się. Teraz mam systematyczny sposób naprawić te również. „Jeszcze raz dziękuję! Mike Salameh.
Zapraszamy Mike i ja doceniam to dzielenie się końcówki!

Chris Watkins z Adelaide, Australia Południowa pisał:” My się na każdy hałas prawy pedał udaru : a skrzypienie hałas jazdy moi kumple jazda nakrętek. Słyszeli mi 200 metrów! Dopiero gdy się siedzi, nie stoi !!! Bloody irytujące i gorzej jak rower „rozgrzany !!” Brzmiało jakby pochodziły z suportem, obszar sztyca tak mam, że po przeglądzie. 130 $ później, wciąż dzieje. Sztyca, knagi, pedały, nie jest dobre.

Rozwiązanie: W końcu spróbował usuwając śrubę na skrzyżowaniu górne widełki / odpadania (zdjęcie) w pobliżu tylnej osi koła (jeżdżę na rowerze Fuji węgla zespołu drogowego). Wziąłem go, smarowane powierzchnie śrub i współpracujących, ponownie zmontowany i dokręcone, i voila, nie ma hałasu. Będę teraz zrobić to ponownie, ale w celu zapewnienia korzystania locktite śruba pozostaje szczelne i mój rower pozostaje skrzypienie-free „!
Dzięki, Chris !!
rowerze profesor Bill Boggs napisał z tych pomocnych hałasu-Busters:” Mój lokalny sklep Bicyle i inne, Wcześniej stosowane owinąć taśmą teflonową białego hydraulika można dostać w sklepach sprzętu wokół dolnej nici wspornika zachować spokój BB. I mogę powiedzieć z doświadczenia jazda je na moich singlespeeds że tylko 2 marki Singlespeed mechanizmy wolnego koła są ciche lub cichy: Shimano i białych braci (na 100 $, to lepiej być). Miałem tylko jedno kliknięcie lub clack z wielu mechanizmów wolnego koła Shimano. Tymczasem Dicta, WCS i pozostali z Indii i wszędzie tam, gdzie są bezwartościowe w moim doświadczeniu. Jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że hałas jest zużyte podkładki SPD. Mogą pisk. . Więc zastąpić bloków Shimano SPD, zanim się do tego punktu i zachować je smarować, zbyt "
! Doceniam to, Bill
David Axel Kurtz of Cambridge, Massachusetts, oferuje ten szalony hałasu-buster:" Jadę wyspecjalizowanym Crux Expert Carbon (2011 , jeden w / amortyzatorów Zertz i SRAM Apex). Po około 500 mil zaczął rozwijać hałas trzeszczenia. Byłoby to zdarzyć tylko na lewym downstroke pedału (mój kasety, jak zwykle, jest po prawej stronie). Brzmiało to tak, jakby to był pochodzący z suportem. Czułam go w bucie.
To była niespójna. Kilka dni to nie stałoby się w ogóle. Czasami byłoby odejść po milę lub dwie. Kilka dni byłoby ze mną przez 50 mil. Te dni bani. Czasami byłoby bardziej miękkie, czasami I-can not-ride-to-jest-zbyt kłopotliwe głośno. Czasami zdarzyć się tylko na silnych pionowe kreski. Czasami kilka bardzo silne pionowe kreski stałaby się odejść.
Jadę pedały zatrzaskowe; po kliknięciu na zewnątrz i pedalled tylko z prawą nogą nie występuje. I wydzielona pedałów i umieścić na pedałach bez zatrzaskowe (skradziony z dzieciństwa 3 prędkości mojej dziewczyny); nadal występowały. I ponownie osadzona oba koła, łańcuch, tylne hamulce, sztyca ... dokręcone wszystko ... naoliwione wszystko. Nic nie pomogło.
Rozwiązanie: W końcu, podczas rozebranie CAŁY rowerów, zauważyłem, że rury podsiodłowej miał naklejkę na nim, o stopę w dół. Albo to, co pozostało z naklejką. To był noszony połowę na strzępy i została podwojona na siebie. I zdziera się naklejkę, wskoczył na rower i próbował jazdy - hałas był prawie nie było. Szorowałam rurkę z szorstką stroną gąbki, pozostawić do wyschnięcia na słońcu, a następnie dał mu trochę oleju. Problem rozwiązany.Wnioski: Naklejki są diabeł „To dziwne jeden Dzięki, David!.
Ed G. z Palm Beach, Floryda stałe obciążającą hałas kliknięcie na jego 2014 Trek Madone Ed wyjaśnia.” Byłem pewien, miałem problemy dolny wspornik; szum był powtarzalny i występowało w około takich samych miejsc na obrotu pedału. To był rodzaj kliknięcie hałasu, dość głośno, i wydawało się odejść, jeśli rozświetla na pedałach. Więc pomyślałem, że był związany z presją na Ramiona i dlatego BB lub łożysk, a może interfejsu crankarm / wrzeciona. Kompletny BB odbudować nowym smarem nie zrobić trochę różnicy. I wtedy zauważył, że hałas nie zmieni się nieco w zależności od tego, czy jechałem kaptury hamulcowych lub używając mojego aero. Że skłoniło mnie do ręcznie chwycić siedzisko i przesunąć go w górę iw dół. Usłyszałam kliknięcie ... lub niektóre kliknięcie, powinienem powiedzieć. I nadal nie był przekonany, że każde źródło hałasu związane siedzenia będzie słyszany przez jeźdźca jak BB hałasu.
Rozwiązanie: usunąłem siedzisko i dołączyć śrubę. Znaleziono, że powierzchnia pomiędzy klinami zaciskowymi i korpusu sztycy się prawie do sucha (rysunek). Nie musi być na tyle minimalne lube tam dać mi około stu spokojnych pierwszych mil na Madone. Że stosuje się cienką warstwę smaru na rowerze na części, a także na powierzchni zacisku z szyny siedzenia. Moi przejażdżki od robią, że zostały całkowicie spokojny. Teraz jestem przekonany, że klikanie / skrzypienie pochodzi z suchym klin / sztycy współpracującej powierzchni ciała. To ma sens teraz; kiedy zastosowano maksymalny nacisk na pedał, równe i przeciwnie skierowaną reakcję spowodował mnie do naciskać na siedzeniu w taki sposób, że hałas z klinem kompresji został zainicjowany.”
Dobra robota detektyw, Ed. Tyle odgłosy powodowane są przez sztycą że byś myślę firmy zatrzyma ich odkrywanie. To nie jest tak, że nie mieli niezawodne projekty sięgające około 100 lat. powinny one po prostu trzymać się sprawdzonych wzorów.
Attila, węgierski obecnie mieszka w Szwajcarii, pisał o hałas kliknięcie on zorientowali się, „mój rower robił klikając odgłosy, kiedy byłem z siodła, lub pchania pedały ciężko pozycji siedzącej. Hałas nie miało związku z pozycji crankarm lub rytm, po prostu gdy nacisku na Ramiona rower wykonany około 1-5 odgłosy klikania w pewnym losowym wzorem.
Ponieważ nie było żadnej zabawy w dolnym wsporniku i inaczej rower działa sprawnie, zignorowałem go na chwilę. Pewnego dnia, kiedy miałem tyle, postanowiłem się go pozbyć, ale nie spodziewałem się 3-tygodniowe w pogoni za przyczynę! Pierwszy zamówiłem narzędzia i zastąpiono łożysk BB. Brak szczęścia.Następnie systematycznie Próbowałem niemal wszystko, w tym wiele z tych rzeczy, które są wymienione tutaj, a tym pedały i tarczami.
Muszę powiedzieć lubing szprychy czuł dziwne. :) Po dobrym ilość smaru / lube i znacznie więcej siwych włosów zwróciłem swoją uwagę do suportu ponownie. Może reprodukować hałasu bez łańcucha na tylko przez wywarcie nacisku na Ramiona swobodnie obracające się, i mają MTB, a także z tego samego wzorca BB30. Więc pomyślałem, mogłem crosstest ten mechanizm korbowy poprzez umieszczenie korbowy MTB na drodze rower-to nie musi być w pełni funkcjonalny, to po prostu musi być zamontowany bez łańcucha na, tak, że mogę stanąć na niej.
Rozwiązanie: I to było to! Kliknięcie zniknął. Wydaje się, że szum pochodzi z korb drogowego gdzie oś jest dołączony do pająka (BB30 oś jest zintegrowany z jednej strony, w moim przypadku ze strony napędu). Nie można dokręcić, nie można nasmarować je, jest to zintegrowany kawałek. Skończyło się na zakup nowego korbowy.
Dla przypomnienia, to był FSA Energy kompaktowy mechanizm korbowy, który został kliknięcie, a nowy kazałem to z innej marki, żeby się upewnić.
Dzięki za wielki cynk, Attila i wielkim odkryciu pracy i ustalaniu hałasu.
Ten jest dzięki uprzejmości Bojan Tomic, który jest 6.317 mil ode mnie, w Belgradzie, Serbia. Bojan pisze: „Chciałem tylko dodać jedno wystąpienie, co wydarzyło się do mnie i wiązał się hałasów klikając-clunking. Jeżdżę stosunkowo tani MTB do pracy (rama stalowa, wyposażenie Shimano Tourney, 21 biegów, piasty KT Quando) i ten hałas stało się jasne, kilka miesięcy po zakupie. widziałem swoją stronę Bike-hałasów i starał się go rozwiązać, ale nie miał powodzenia. Najpierw zaczęło się od hałasu kliknięcie-clunking dzieje tylko podczas pedałowania. to rzadkie, nie głośno i nie zdarzyć, że często. Kiedy to się stało, że był rytmiczny. Sprawdziłem wszystkie osie / piasty / pedały do zabawy, sztywne łącza w łańcuchu, wszystkich zębów dla wygiętych zębów, a także wszystkie szprychy, ale wszystko było OK.
kilka tygodni później stał się głośniejszy i okazało się jasne hałas clunking pochodzących z tylnym kołem. to nie odnoszą się do pedałowania dłużej (stało podczas luzie), a teraz stało się to nieregularnie. tym razem myślałem, że to ma coś wspólnego z główki mechanizm (7 wolne koło zębate) i tak zdemontować go CHEC ked wszystko (łożyska, zapadki, sprężyny), a zmontowany ponownie. Problem utrzymywał się.Wreszcie zrobiło się tak źle, że mogę poczuć clunk przez całą ramkę, a także czuć się za każdym razem to się stało tylnego koła „skok”. Sprawdzone szprychy znowu, ale wszystko było w porządku.
Rozwiązanie: Potem zdemontować tylną piastę (KT Quando aluminium wybiegiem 36 dołków), i okazało się, że niektóre z łożysk kulkowych wewnątrz rozpadło. Dziewięć stalowych kulek 18 popękał, utraciły okrągły kształt i to było przyczyną. Nie były one wykonane ze stali nierdzewnej, ale jakiegoś tańszego wariantu. Na szczęście, to nie zrujnowało piastę lub osi. Raz Wymieniłem wszystkie 18 łożyska łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej, smarować i montaż piasty, wszystko działało świetnie i nie mam problemu z tym dniem.”
Dzięki za pomoc rozwiązać kolejną tajemniczą klikanie, clunking hałas, Bojan.
Benjiman od UK pisze: „Dziękuję za stronę hałasu, Jim. Miałem Random „Clunk” dźwięk i czuł się przez stopy przez około 4 tygodni i to było doprowadza mnie na ścianę, bo nie mogła go powielać. Wziął go do paru sklepów do kontroli nad i wszystko jest w porządku.
Czy na niebie jazda w ubiegłym niedziela i kilka lud słyszał też, ale nie mogliśmy się dogadać. Sprawdziłem swoją stronę i możliwe umieścić go w dół do luźnego crankarm / pedału A może BB. Ale niestety problem był bardziej niż ninja.
Po obejrzeniu sekcję dotyczącą sztywnym ogniwa łańcucha, zdecydowałem się umieścić rower na stojaku i obróć pedał powoli podczas oglądania dla łącza rzeczy i zauważyłem coś dziwnego. Łańcuch to losowo, a przynajmniej tak wydawało, bo przeszedł przez przerzutki następnie po wejściu do tylnych zębów miałby jeden link tylko lekko spoczywać na sąsiednim zębie przed spadkiem w kolejce na kółko. To nie spowodowało poślizg łańcucha ale „clunk” i nie stało za każdym razem.
Przy bliższym zbadaniu okazało się, że tym samym łączu za każdym razem to się stało. Nie tylko, że było to szczególnie inna. Łączenie stykowe usiadł w jednej płaszczyźnie z zewnętrzną krawędzią łańcucha (a więc na sprawdzenie wizualne wygląda dobrze), ale po wewnętrznej wystawały o mniej niż 0,5 mm! Czasami wystarczy, aby spocząć na ząb przyszłorocznego COG przed upuszczenie na kółko to było zadanie. Może warto zauważyć sworzeń łączący jest ten, który wygląda jak un opalanych pocisku przypadku zamiast wszystkich innych kołków mających wcięcie.
Rozwiązanie: Aby rozwiązać clunk wymagane narzędzia łańcucha i wciśnięcie wystającego końca trzpienia, aż został wyśrodkowany w łączu ledwo wystające po obu stronach i w takiej samej ilości. Najprawdopodobniej kołek został wciśnięty zbyt daleko w czasie montażu i który spowodował problem. To było trudne do zauważenia, ponieważ był na grzbiecie łańcucha. Trzeba pamiętać, aby spojrzeć na tej stronie łańcucha, aby znaleźć tę kwestię”
. Dzięki za ten wielki Clunk fix, Benjiman
Jess z Southhampton w Wielkiej Brytanii, wspólne kilka wskazówek na temat innych hałasów:„Chociaż nie jest naprawdę problem lub coś, co ma rozwiązanie, myślałem, że wspominam go jako jak wiele, ja dopiero niedawno zaczął używać biegów piasty na jednym z moich rowerach [od redakcji:. na rowerze biegów piasta przekładnia jest wewnątrz tylne koło na . piasta - zwany także „uzębienie wewnętrzne”] w normalnym użytkowaniu, w niektórych narzędzi można usłyszeć tick tick tick hałas jakby jesteś gaszącą obejmuje to 1: 1 bieg, czasami mylnie określany jako „napęd bezpośredni”. Myślałem, że to trochę niepokojące, gdy jestem przyzwyczajony do ciszy. Również moja skóra siodło Brooks zgrzyty, ale jest to z pewnością spowodowane skóry na metal. Moim rozwiązaniem było zastosowanie proofide skórzaną opatrunek do piskliwy punktów i delikatnie stopić je z suszarka do włosów. To wydaje się potrzebować okolicznościowy (12-18 miesięczne) ponownemu.”
Thanks Jess.