www.niepelnosprawny.org

nick vujicic

   Urodził się bez kończyn w Australii w 1982 w Melbourne, bez medycznego wyjaśnienia takiego kalectwa wywołał szok u rodziców, rodziny i najblizszych sąsiadów. Jak będzie mógł funkcjonować z taką dotkliwą niepełnosprawnością? Nie wiedzieli jednak, że to dziecko w przyszłości będzie kimś, kto będzie motywował i inspirował ludzi we wszystkich dziedzinach życia wpływając na życie całego świata.

W dzieciństwie, oprócz typowych problemów szkoły i dojrzewania zmagał się z depresją i samotnością, pytał się często, dlaczego jest inny niż wszyscy, dlaczego urodził się bez nóg i rąk, jaki był w tym sens i cel.

  Gdy Nick dorastał, nauczył się radzić sobie ze swoją niepełnosprawnością i był w stanie robić coraz więcej i więcej bez pomocy innych, na własną rękę. Wynalazł sposób na mycie zębów, czesanie, pisanie na komputerze, pływanie, gry sportowe i wiele innych. Z biegiem czasu radził sobie coraz lepiej. W klasie siódmej Nick został wybrany kapitanem swojej szkoły i pracował z rady studenckiej jako osoba zbierająca fundusze na wydarzenia dla lokalnych organizacji charytatywnych i kampanii niepełnosprawnych.

Według Nicka, zwycięstwo w jego walkach, a także pasję do życia biorą się z wiary, jego rodziny, przyjaciół i innych osób napotkanych w trakcie swojego życia.

  Po szkole Nick udał się na dalsze studia i uzyskał podwójny tytuł licencjata na kierunku rachunkowość i planowanie finansowe. W wieku 19 lat, Nick, zaczął spełniać swoje marzenie o zachęcaniu innych, dzieląc się swoją historią poprzez motywacyjne mówienie. Znalazł cel istnienia, a także cel jego sytuacji. Nick całym sercem wierzy, że istnieje jakiś cel w każdej z walk, z którymi mamy do czynienia w naszym życiu i, że nasz stosunek do tych walk mogą być najbardziej skutecznym czynnikiem w walce z nimi.

  W 2005 roku Nick został nominowany do nagrody "Młody Australijski Roku" która jest dużym zaszczytem w Australii. Nagradza młodą osobę dla swojej doskonałości i usługi dla lokalnej społeczności i narodu, jak również swoich własnych dokonań osobistych. Nominacje do tej nagrody są podane jedynie dla ludzi naprawdę inspirujących.

  Obecnie na 27 lat, ten młody człowiek osiągnął więcej niż większość ludzi nawet dwa razy w jego wieku. Nick od niedawna jest prezydentem międzynarodowej organizacji non-profit, a także stworzył swoją własną firmę motywacyjnego mówiącego. Od czasu swojej pierwszej przemowy motywacyjnej, gdy miał 19 lat, Nick podróżował po świecie, dzieląc swoją historią z milionami ludzi, przemawiając do wielu różnych grup, takich jak uczniowie, nauczyciele, młodzież, mężczyzn i kobiet, przedsiębiorców, a kongregacji kościelne wszystkich typów. On także opowiedział swoją historię i udzielił wywiadu w różnych programach telewizyjnych na całym świecie. Jednak Nicka angaże mówiąc wykroczyły poza mówieniem czysto motywacyjnego, miał okazję rozmawiać z kilkoma przywódcami, w tym wiceprezesa Kenii. Tylko w tym roku Nick ma mówić w ponad 20 krajach.

Ludzie pytają, Nick, "Jak możesz się uśmiechać?" Potem zdają sobie sprawę, że to musi być coś więcej do życia niż na pierwszy rzut oka, jeśli facet bez rąk i nóg doznaje pełniejszego życia.

  Korzystając z własnych przeżyć, jako przykłady, wyzywa innych, aby zbadali ich perspektywę i spojrzeli poza ich sytuację. Podkreśla znaczenie jak postawa może być najpotężniejszym narzędziem jakiemamy do naszej dyspozycji i ilustruje w jaki sposób podejmowane dziś decyzje mogą mieć głęboki wpływ na nasze życie i życie ludzi wokół nas. Nick pokazuje przez własne życie, że głównym kluczem w realizacji naszych największych marzeń jest wytrwałość i decyduje się przyjąć niepowodzenie jako cenne doświadczenie, a nie pozwalając poczuciu winy i lęku przed porażką paraliżować nas.

  W jaki sposób Nick Vujicic czuć się z jego niepełnosprawności teraz? On akceptuje ją i często wyśmiewa na przykładzie swoim, sytuacji, jaką on prezentuje swoich wielu sztuczek. Jego specjalna mieszanka humoru, wytrwałość i wiara zawsze zachęcają ludzi wokół niego, aby zbadać ich perspektywy w ich rozwoju i określić swoją wizję. Korzystając z tych nowych definicji wyzywa każdego człowieka, którego spotyka, aby dokonać zmian w swoim życiu tak, że mogą rozpocząć drogę do spełnienia swoich największych marzeń. Dzięki swojej niesamowitej zdolności do łączenia się z ludźmi z różnych środowisk, jego niesamowite poczucie humoru zniewala dzieci, młodzieży i dorosłych, Nick jest prawdziwym inspirującym i motywującym „głośnikiem”.

Nick jakiś czas temu się ożenił i ma dziecko.

Strona internetowa Nicka http://attitudeisaltitude.com

Niedawno powstał  książka-bestseller Nicka, tytuł jego autorstwa bije rekordy sprzedaży, zachęcam do kupna jej poniżej (kliknij w obrazek):

książka nicka