www.niepelnosprawny.org

prof. Jennifer Kirkham w swoich długoletnich badaniach opracowała recepturę białkowej mazi, na bazie peptydu P 11-4, która nie tylko chroni zęby przed rozkładem przez żrący kwas, ale również wspomaga naturalną regenerację zębów. Zasada jego działania jest taka, że płyn wnika w mikroskopijne pory w zębach i w miejscach gdzie dochodzi do uwalniania szkodliwego kwasu wiąże się w żel. Ponadto ułatwia wiązanie cząsteczek fluoru i wapnia i samoistnej odbudowy struktury szkliwa.

- To może się wydawać zbyt cudowne, by było prawdziwe, ale to naprawdę pomaga uszkodzonym zębom się odbudować - podkreśla pani prof. Kirkham. – To całkowicie naturalny, nieinwazyjny sposób naprawy szkliwa, a przy tym całkowicie bezbolesny.

Choć oczywiście pojawili się sceptycy mówiąc, że mogłoby się wydawać, że to kolejny cudowny środek z pograniczna medycyny niekonwencjonalnej, badania naukowe potwierdzają jednak, że ta metoda rzeczywiście działa

- Wyniki naszych badań są niezwykle obiecujące – mówi prof. Paul Brunton University of Leeds Dental Institute .

– kiedy sprawdzimy tę metodę na szerszej grupie pacjentów i obalimy wszelkie wątpliwości, produkt może trafić do gabinetów lekarskich w ciągu dwóch- trzech lat.